Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci na spotkaniu z młodymi rolkarzami

  • Dodano: 2019-08-23 10:45

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych edukowali wczoraj najmłodszych miłośników jazdy na rolkach. Możliwość wykorzystania tego sprzętu to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i w granicach rozsądku. Z takim właśnie przekazem oraz kilkoma innymi radami mundurowi zwrócili się wczoraj do dzieci i ich opiekunów, uczestniczących w zorganizowanych przez łaziski MOSiR zajęciach.

Przy ładnej pogodzie rolkarze i wielbiciele hulajnogi zapełniają parkowe alejki, osiedlowe uliczki, ale także drogi i pasy ruchu dla rowerów. Lubią też korzystać z jezdni, bo asfalt jest równiejszy i mniej w nim dziur. Nie wszyscy z nich mają jednak świadomość, że poruszając się poza chodnikiem, mogą łamać przepisy o ruchu drogowym.

Wczoraj, tuż po godzinie 11.00 na terenie Zespołu Obiektów Sportowo - Rekracyjnych w Łaziskach Górnych zebrała się dosyć spora grupa najmłodszych miłośników jazdy na rolkach. Dzieci, wyposażone w sprzęt do jazdy, kaski i ochraniacze, zabrały ze sobą sporo dobrego humoru, który uwydatnił się wyjątkowo pozytywnie w trakcie spotkania z mundurowymi z łaziskiego komisariatu. W trakcie przeprowadzonej prelekcji Dzielnicowy asp. Paweł Oleksiński zwrócił uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi należy kierować się podczas "rolkowania". Obecnym tam rodzicom i opiekunom wyjaśnił jaki status prawny ma osoba poruszająca po drodze przy wykorzystaniu tego rodzaju sprzętu.

Razem z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych podkom. Dariuszem Kasperkiem, dzielnicowy uczył także dzieci prawidłowych nawyków w podczas zabawy na świeżym powietrzu i ewentualnego kontaktu z obcymi oraz jak zachować się na wypadek ataku agresywnego psa. Bardzo ważnym punktem spotkania była prezentacja odblaskowych gadżetów i ich znaczenie w codziennym funkcjonowaniu. Każda z obecnych tam osób została przez policjantów obdarowana odblaskową opaską.

Na koniec dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, gdzie największą atrakcją stały się oczywiście sygnały świetlne i dźwiękowe oraz komunikacja dzielnicowego z dyżurnym jednostki.

Policja przypomina

Wrotki, rolki i hulajnogi nie powinny być używane na jezdni, bo nie są pojazdami w rozumieniu przepisów! Trzeba pamiętać, że pomimo faktu, że zwykle nawierzchnia dróg i ścieżek tego rodzaju jest niezwykle zachęcająca to jednak będąc na rolkach możemy się po niej poruszać w świetle prawa tylko i wyłącznie w ostateczności, czyli w przypadku gdy nie ma innej alternatywy jazdy pod postacią:

  • chodnika
  • drogi przeznaczonej dla pieszych
  • pobocza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również