Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak czyścić kanapę, by na dłużej zachowała swój oryginalny kolor

  • Dodano: 2020-07-14 09:30, aktualizacja: 2020-07-17 10:27

Śmiało można powiedzieć, że kanapa to jeden z najczęściej używanych mebli w domu. Ponadto pełni funkcję zarówno codziennego relaksu, jak i strefę przyjmowania gości. Warto więc zadbać o to, by zawsze prezentowała się doskonale! Sprawdź, jak czyścić kanapę, by na dłużej zachowała swój oryginalny kolor.

Często, na pierwszy rzut oka, kanapa wydaje się czysta, a jej kolor niezmienny. Nie daj się jednak zwieść pozorom. Tkaniny tapicerskie to doskonałe miejsce na osadzanie się kurzu oraz gromadzenie resztek jedzenia. A do tego te mikro plamy po rozlanym soku lub kawie. To wszystko sprawia, że kolor tapicerki traci na intensywności, a jego walory estetyczne gasną. Na szczęście nie musi tak być! Wystarczy systematyczna pielęgnacja, a Twoja kanapa zawsze będzie wyglądała jak nowa! Poniżej zaprezentuję sprawdzone sposoby na  szybkie i przyjemne czyszczenie kanapy!

Raz w tygodniu – czyszczenie powierzchniowe kanapy.

Systematyczność to najważniejszy punkt tego artykułu! Efekty bardzo szybko Cię zaskoczą i będą widoczne wręcz natychmiastowo. Każdą kanapę warto przynajmniej raz w tygodniu powierzchownie wyczyścić. Pierwszym etapem powinno być jej staranne odkurzenie i pozbycie się z niej włosów, resztek jedzenia oraz kurzu. Nie bój się zaglądać pod poduszki i inne zakamarki kanapy! Jeśli posiadasz zwierzęta domowe, warto tę czynność wykonać częściej niż raz w tygodniu, gdyż sierść zwierząt bardzo szybko wbija się w strukturę tkaniny i trudno jest ją później usunąć. Przy mniejszej ilości sierści, szczotkę od odkurzacza możesz zastąpić rolką do ubrań.

Natomiast jeśli Twoja kanapa jest wykonana ze skóry lub ekoskóry warto przetrzeć ją wilgotną szmateczką, nasączoną roztworem z ciepłej wody i mydła. Możesz również rozejrzeć się za specjalnymi, wilgotnymi ściereczkami, które nadają tkaninie połysk.

Dzięki systematyczności czyszczenie kanapy będzie coraz łatwiejsze i szybsze.

Raz w miesiącu - czyszczenie kanapy specjalnymi środkami.

Do stałej pielęgnacji kanapy warto dodać element czyszczenia specjalnym środkami. Dzięki nim usuniesz mniejsze, jak i większe plany na tapicerce oraz odświeżysz kolor tapicerki, który zgubił swoją intensywność w warstwach kurzu i pyłów. Dodatkowo tapicerka zyska ładny i świeży zapach, który będzie zachęcał do korzystania z kanapy.

Osobiście do tkanin tapicerskich (z wyłączeniem skór i ekoskór) polecam środki czyszczące firmy Coccine Home Line, które można zakupić w sklepie internetowym Mirjan24. W zestawie znajduję się płyn do usuwania trudnych plam np. z oleju. Drugi środek jest delikatniejszy i doskonale sprawdzi się do systematycznego odświeżania tapicerki.

Porada na przyszłość – w jakiej tkaninie wybrać kanapę do salonu.

Wybierając kanapę do salonu, warto zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej jest wykonana.  Nowoczesne i wysokiej jakości tkaniny, coraz częściej oferują technologie, które ograniczają wchłanianie płynów. Dzięki temu rozlany sok, czy kawa zostanie na powierzchni tkaniny, a Ty z łatwością usuniesz ciecz za pomocą ściereczki i zapobiegniesz głębokim plamom. Dodatkowo zwróć uwagę na parametr płowienia koloru pod wpływem światła.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.