Wiadomości z Łazisk Górnych

Trzymając w ręce maczetę groził pozbawieniem życia. 32-latek usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-08-10 07:30, aktualizacja: 2020-08-09 20:33

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który trzymając w ręce sporych rozmiarów maczetę, groził znajomemu pozbawieniem życia.

Jak wynika z akt śledczych zebranych w toku wykonywanych czynności, między dwojgiem mieszkańców Łazisk Górnych, od dłuższego już czasu, istnieje spory konflikt. To właśnie stało się powodem scen jak z filmu grozy, które rozegrały się w minioną środę ( 5 sierpnia) wieczorem na ulicach miasta.

Przebieg zdarzenia

Początek całej sytuacji miał miejsce na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Chopina. To tam miało dojść do słownych przepychanek między skonfliktowanymi mężczyznami. W pewnym momencie 32-letni łaziszczanin wrócił do swojego mieszkania, skąd zabrał dosyć pokaźną maczetę i krzycząc, że go zabije, ruszył w kierunku swojego znajomego, który wybiegł z budynku i zaczął uciekać.

W groźnie wyglądającej gonitwie, na szczęście, nikt nie ucierpiał, a agresor następnego dnia trafił w ręce miejscowych policjantów i usłyszał zarzut kierowania groźby karalnej.

To przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. Na wniosek kryminalnych z łaziskiego komisariatu prokurator zastosował wobec 32-latka środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz policyjny dozór.

Trzymając w ręce maczetę groził pozbawieniem życia. 32-latek usłyszał zarzuty

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.