Wiadomości z Łazisk Górnych

Spotkanie autorskie z Panią Walentyną Kozioł

  • Dodano: 2022-06-06 06:30, aktualizacja: 2022-06-05 21:17

Walentyna Kozioł, uczestniczka reality-show dla seniorów "Sanatorium miłości”, wydała w tym roku książkę pełną traumatycznych wspomnień, w których opowiedziała o dramacie swojej rodziny "Z ziemi nieludzkiej do Polski".

Jej mama została wywieziona na Syberię, to właśnie tam przyszła na świat seniorka. Rosjanie byli brutalni wobec jej matki.

- Mama została sama z trojgiem rodzeństwa, a Rosjanie byli obrzydliwi, gwałcili i bili kobiety. Musiała wyjść za mąż za Rosjanina, miała poczucie bezpieczeństwa, że już nikt jej nie dotknie – tak o swojej mamie opowiadała Walentyna w pierwszym sezonie „Sanatorium miłości”.

MBP Łaziska Górne zaprasza na spotkanie

Autorka wydała książkę, aby rozliczyć się ze swoją traumatyczną przeszłością w której nie brakuje biedy, głodu, brutalności Rosjan i strachu.

Walentyna Kozioł wyznała, że materiał do swojej książki zbierała przez dwa lata. Przelanie myśli i wspomnień na papier było dla seniorki formą terapii, a także złożenia hołdu swojej mamie.

  • Wstęp wolny.
  • 7 czerwca o godzinie 17:00

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również