Wiadomości z Łazisk Górnych

Promocja służby w Policji wśród uczniów łaziskiego technikum

  • Dodano: 2022-11-22 06:30, aktualizacja: 2022-11-21 17:47

Policyjni profilaktycy z mikołowskiej komendy promowali dziś służbę w formacji wśród uczniów łaziskiego Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych. Mundurowi opowiadali o swojej codziennej pracy, wymaganiach w procesie rekrutacji oraz nieocenionej satysfakcji z pomocy drugiemu człowiekowi.

Profilaktyka w szkole

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też mundurowi z mikołowskiej jednostki chętnie uczestniczą w dniach otwartych szkół, targach pracy i edukacji oraz różnych innych spotkaniach z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią. Wczoraj rano mł.asp. Artur Ceran oraz st.sierż. Izabela Kempka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie spotkali się z uczniami technikum łaziskiej placówki. Była to świetna okazja, aby porozmawiać o ich dalszych planach na przyszłość. Podczas wizyty policjanci przedstawili wymagania stawiane przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Omówiono wymogi formalne oraz procedurę kwalifikacyjną, która skład się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej i badań lekarskich, podkreślając, że służba w Policji wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale również daje mnóstwo satysfakcji.

Policjanci przypominają, że wszyscy chętni do podjęcia służby w Policji mogą uzyskać niezbędne informacje zarówno na stronie internetowej Śląskiej Policji w zakładce REKRUTACJA , pod numerem telefonu 47 85 582 18 lub 47 85 582 19, bądź osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie przy ulicy Rymera 1.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również