Wiadomości z Łazisk Górnych

Parkując uszkodził dwa samochody. Wiele wskazuje na to, że był wtedy kompletnie pijany

  • Dodano: 2020-11-17 06:30, aktualizacja: 2020-11-16 19:16

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który parkując samochód na jednym z osiedli mieszkaniowych uszkodził stojące obok auta. 

Do zdarzenia doszło 15 listopada kilkanaście minut po północy. Dzięki błyskawicznej reakcji świadka policjantom drogówki  udało się zatrzymać kierującego kia ceed, któremu na jednym z osiedlowych parkingów w centrum Mikołowa, w trakcie wjazdu między dwa samochody, potocznie mówiąc - zabrakło kilku centymetrów. 42-latek uszkodził zaparkowane tam audi oraz hondę, po czym, jak gdyby nigdy nic - poszedł do swojego mieszkania. Mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu i dotarli do sprawcy niefortunnego incydentu.

Wykonane wówczas badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mikołowianin został przewieziony do komendy, gdzie po raz kolejny poddano go kontroli stanu trzeźwości.

Jeżeli badania retrospekcyjne potwierdzą, iż w chili zdarzenia był nietrzeźwy, 42-latek będzie musiał ponieść surowe konsekwencje karne. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego, mieszkaniec Mikołowa odpowie także za spowodowanie kolizji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również