Wiadomości z Łazisk Górnych

Nietrzeźwy mężczyzna wracał środkiem jezdni z wesela

  • Dodano: 2022-06-21 06:30, aktualizacja: 2022-06-20 22:31

Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali kierującego fordem, jadącego przez miasto "wężykiem". 34-latek z Katowic zapomniał też włączyć świateł mijania.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy

34-letni katowiczanin został zatrzymany tuż po północy w Łaziskach Górnych przy skrzyżowaniu ulic św. Barbary i Mikołowskiej. Zauważony chwilę wcześniej zwrócił na siebie uwagę, bo ford, którym się poruszał, nie miał włączonych świateł mijania. Ponadto, kierowca poruszał się wyjątkowo chaotycznie. Co chwila wjeżdżał na środek jezdni, a następnie najeżdżał na krawężnik. Mundurowi zatrzymali więc pojazd do kontroli, a kierującego poddali badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 34-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Katowic tłumaczył, że wraca z wesela.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a sprawa wkrótce trafi do sądu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Największym zagrożeniem dla aktywnych kierowców jest jednak zakaz prowadzenia pojazdów. Obecnie najczęściej stosowanym środkiem karnym jest 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.