Wiadomości z Łazisk Górnych

Nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu motorowerem. Mężczyzna był nietrzeźwy!

  • Dodano: 2022-10-27 06:30, aktualizacja: 2022-10-26 21:56

Przedwczoraj w Łaziskach Górnych doszło do kolizji samochodu osobowego z motorowerem. Kierująca dacia daster, która skręcała na parking, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnej strony mężczyźnie. Ten z kolei był nietrzeźwy.

Nietrzeźwy motorowerzysta pod kołami samochodu

Do zdarzenia doszło 25 października po godzinie 18.00 w Łaziskach Górnych na ulicy Wyrskiej. Według ustaleń policjantów drogówki, kierująca samochodem osobowym jechała od strony Wyr i chciała skręcił w lewo na sklepowy parking. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnej strony mężczyźnie, który poruszał się morotowerem. Uczestnicy kolizji zostali poddani badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Łazisk Górnych miał w organizmie 1.7 promila alkoholu. Z niezagrażającymi życiu obrażeniami trafił do szpitala. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta z kolei odpowie za wykroczenie - spowodowanie kolizji drogowej.

Koncentracja i ostrożność to elementy, które powinny towarzyszyć nam przez całą podróż. Chwila nieuwagi bądź niewłaściwa ocena sytuacji na drodze może doprowadzić do daleko idących konsekwencji. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również