Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziska Górne: mężczyzna i zwierzę uratowani z pożaru

  • Dodano: 2019-07-03 10:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru budynku zlokalizowanego przy ulicy 1-go Maja w Łaziskach Górnych. Narażając własne życie i zdrowie, pomimo płomieni i silnego zadymienia, uratowali mężczyznę oraz królika, znajdujących się w płonącym mieszkaniu.

W niedzielę 30.06.2019r. kilka minut po godzinie 6:00 dyżurny z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednym z domów w Łaziskach Górnych przy ulicy 1-go Maja. Na miejsce skierowani zostali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu kryminalnego, którzy dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Z uzyskanych informacji na miejscu ustalili, że w mieszkaniu usytuowanym na pierwszym piętrze budynku, z którego wydobywa się gęsty czarny dym znajduje się mężczyzna. Funkcjonariusze nie bacząc na niebezpieczeństwo, weszli do wnętrza płonącego i zadymionego mieszkania, gdzie w pomieszczeniu znaleźli leżącego na łóżku nieprzytomnego lokatora. W związku z powyższym natychmiast mężczyznę wyciągnęli na zewnątrz, gdzie odzyskał świadomość. Uratowany mężczyzna oświadczył, że w płonącym mieszkaniu znajduję się jeszcze zwierzę jego córeczki - królik. Z uwagi na nowe okoliczności jeden z policjantów pozostał z poszkodowanym udzielając mu pierwszej pomocy, natomiast pozostali funkcjonariusze ponownie weszli do płonącego mieszkania, z którego ewakuowali zwierzę. Kilka minut po przeprowadzonej przez mundurowych akcji ratunkowej na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Teraz biegły z zakresu pożarnictwa określi co było przyczyną wybuchu ognia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również