Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziska Górne: mężczyzna i zwierzę uratowani z pożaru

  • Dodano: 2019-07-03 10:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru budynku zlokalizowanego przy ulicy 1-go Maja w Łaziskach Górnych. Narażając własne życie i zdrowie, pomimo płomieni i silnego zadymienia, uratowali mężczyznę oraz królika, znajdujących się w płonącym mieszkaniu.

W niedzielę 30.06.2019r. kilka minut po godzinie 6:00 dyżurny z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednym z domów w Łaziskach Górnych przy ulicy 1-go Maja. Na miejsce skierowani zostali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu kryminalnego, którzy dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Z uzyskanych informacji na miejscu ustalili, że w mieszkaniu usytuowanym na pierwszym piętrze budynku, z którego wydobywa się gęsty czarny dym znajduje się mężczyzna. Funkcjonariusze nie bacząc na niebezpieczeństwo, weszli do wnętrza płonącego i zadymionego mieszkania, gdzie w pomieszczeniu znaleźli leżącego na łóżku nieprzytomnego lokatora. W związku z powyższym natychmiast mężczyznę wyciągnęli na zewnątrz, gdzie odzyskał świadomość. Uratowany mężczyzna oświadczył, że w płonącym mieszkaniu znajduję się jeszcze zwierzę jego córeczki - królik. Z uwagi na nowe okoliczności jeden z policjantów pozostał z poszkodowanym udzielając mu pierwszej pomocy, natomiast pozostali funkcjonariusze ponownie weszli do płonącego mieszkania, z którego ewakuowali zwierzę. Kilka minut po przeprowadzonej przez mundurowych akcji ratunkowej na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Teraz biegły z zakresu pożarnictwa określi co było przyczyną wybuchu ognia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.