Wiadomości z Łazisk Górnych

Inwestycje drogowe w Powiecie Mikołowskim

  • Dodano: 2021-05-17 08:00, aktualizacja: 2021-05-14 08:51

Pszczyńska, Ogrodowa, Konstytucji 3 Maja czy Chudowska to tylko kilka najważniejszych powiatowych dróg, które są, bądź będą przebudowywane w tym roku.

Mikołów

W Mikołowie trwa realizacja pierwszego etapu przebudowy ulicy Pszczyńskiej, od skrzyżowania z drogą wojewódzką 928 do ulicy Bandurskiego. Także w tym roku planowana jest przebudowa ulicy Konstytucji 3 Maja, również pierwszy etap. Zakończenie obu tych inwestycji zaplanowane zostało na rok przyszły.

– Przebudowa ulicy Pszczyńskiej – to jedna z głównych tegorocznych inwestycji drogowych w Powiecie Mikołowskim – mówi wicestarosta Tadeusz Marszolik

Łaziska Górne

W Łaziskach Górnych zaplanowano dokończenie przebudowy skrzyżowania ul. Ogrodowej z ulicą Jana Pawła II, w tym wykonanie sygnalizacji świetlnej. W tym samym mieście prowadzona będzie przebudowa ulicy Chopina polegającej głównie na jej poszerzeniu. Ma również wymieniona zostać nawierzchnia ulicy 1 Maja.

Orzesze

W Orzeszu ten rok, to dokończenie wieloletniego zadania na ulicy Żorskiej łączącej centrum miasta z Drogą Krajową 81 w Woszczycach. Również w Orzeszu planowana jest wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Bukowina.

Ornontowice

W Ornontowicach będzie to wykonanie nawierzchni na ostatnim odcinku ulicy Chudowskiej.

– W sumie wartość inwestycji na drogach powiatowych w tym roku wyniesie około 10 milionów złotych. Największe z tych inwestycji, czyli ulica Pszczyńska, Żorska, Chopina, Konstytucji 3 Maja oraz Ogrodowa są realizowane przy udziale finansowym gmin. Ponadto na ulicę Żorską otrzymaliśmy dodatkowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – informuje wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również