Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowy po zakończonej służbie zatrzymał złodziei

  • Dodano: 2022-03-28 06:30, aktualizacja: 2022-03-27 20:32

W ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych trafili dwaj mieszkańcy Żor, którzy okradli jeden z miejscowych dyskontów.

Kradzież w miejscowym dyskoncie

Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Żor w wieku 30 i 34 lat. Zostali zauważeni wczoraj około 17.00 w Łaziskach Górnych niedaleko sklepu, z którego, jak się później okazało, skradli towar. Będący po służbie jeden z dzielnicowych łaziskiego komisariatu był akurat w pobliżu, gdzie załatwiał prywatne sprawy. Pierwsze co zwróciło jego uwagę, to charakterystyczny sklepowy kosz, który mężczyźni mieli przy sobie, a następnie moment, w którym wyciągali z niego alkohol i wkładali go pod kurtkę. Po krótkiej obserwacji dzielnicowy nawiązał kontakt z dyżurnym komisariatu, poprosił o wsparcie i przystąpił do zatrzymania podejrzanych mężczyzn. Ci początkowo chcieli uciekać, jednak skuteczna interwencja doświadczonego policjanta udaremniła ich zamiary. Po chwili na miejscu pojawił się dodatkowy patrol, który przewiózł mężczyzn do komisariatu. Policjanci odzyskali skradziony towar o wartości ponad 600 złotych.

Mieszkańcy Żor trafili do policyjnego aresztu i usłyszą zarzut kradzieży. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, obaj zatrzymani mają już dosyć bogatą przeszłość kryminalną, związaną z licznymi kradzieżami. 30. i 34-latek staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również