Wiadomości z Łazisk Górnych

Własne narty Atomic opłacalny zakup

  • Dodano: 2021-01-13 09:00

Własny sprzęt narciarski to marzenie wielu osób, zasadne wydaje się tu być pytanie dlaczego? Czy narty oferowane w wypożyczalniach są złe, albo z jakiegoś powodu gorsze? Jeżeli tak to jaka jest różnica, a jeżeli nie to czy własne narty się opłacają? Pozostaje jeszcze kwestia wyboru najlepszych nart dostępnych na rynku, a jedne z najlepszych nart produkowane są przez austriacką firmę Atomic, przyglądniemy się bliżej tej marce oraz udzielimy odpowiedzi na pytania zadane we wstępie.

Z własnymi nartami na stok

Nawet najlepiej ubrany narciarz bez nart na nogach nie będzie narciarzem, a tylko osobą w termoaktywnej odzieży. Ubiór czy buty odgrywają ogromną rolę w radości z jazdy, ale to dobre narty mają największe znaczenie podczas zjazdu. Posiadanie własnych nart to uniknięcie kolejek w wypożyczalniach, a w szczycie sezonu można spędzić tam naprawdę wiele czasu. W przypadku gorzej zaopatrzonych wypożyczalni może się okazać, że staliśmy na marne w kolejce bo nie ma akurat nart dla nas i albo poczekamy, albo obejdziemy się smakiem. 

Posiadając własne narty unikamy takich sytuacji, gdyż możemy kierować się prosto na stok. Mając własne narty dbamy również o ich stan i mamy pewność, że są gotowe do sezonu oraz zapewnią nam wiele godzin świetnej zabawy. 

Najważniejszym punktem w tym wszystkim jest dopasowanie nart pod nasze potrzeby. W wypożyczalni dostaniemy narty uniwersalne, a nie takie, które będą idealne pod nasz styl jazdy. Ogromną rolę przy wyborze nart odgrywa wzrost, waga, umiejętności oraz wspomniany styl.

Narty Atomic 

Jako osoba średnio doświadczona zapewne doskonale rozeznajesz się w firmach produkujących sprzęt narciarskich, a nazwa Atomic jest Ci doskonale znana. Ta początkowo niewielka austryjacka firma to obecnie jeden z liderów w produkcji nart dla amatorów i profesjonalistów. Jako jeden z pionierów rozwoju współczesnego narciarstwa zdobyli wiele doświadczenia, które umożliwia tworzenie nart, na których sportowcy wygrywają igrzyska olimpijskie. 

Atomic to firma doskonale znająca się nie tylko na produkcji nart, ale również wiązań narciarski, butów i kijków. Atomic w przeciwieństwie do wielu firm skupia się wyłącznie na nartach so pozwala być im w ścisłej czołówce firm produkujących najlepszy technologicznie sprzęt dla narciarzy, ale było również przyczyną problemów. Firma w latach 90 nie przewidziała rozwoju snowboardingu co mogło doprowadzić do jej upadku, ale obecnie ma się dobrze i produkuje około 600 000 par nart Atomic rocznie.

Firma Atomic dba również o środowisko wykorzystując w procesach produkcyjnych system ogrzewania peletami drzewnymi, ale to mało interesujący temat, zdecydowanie ciekawsze są technologie wymyślane przez inżynierów tej firmy.

Technologia Atomic Live Fit dotyczyła butów narciarskich i polegała na lepszym dopasowaniu buta, dzięki wykorzystaniu specjalnych stref Live Fit w skorupie buta.

W przypadku technologii wykorzystanych w produkcji nart, należy wspomnieć o trzech różnych wariantach pochylenia Rocker, Adaptive oraz Tradycyjnym, które dopasowywały narty do oczekiwań narciarza w kolejnym aspekcie. Jak przekonuje Herbert Buchsteiner rozwój bocznego profilu nart to to na czym należy się skupić. Narty w wersji Tradycyjnej od czubka do ogona zapewniają maksymalną stabilność i gładkość oraz precyzyjne trzymanie krawędzi. Rocker Camber pod wiązaniem zapewnia optymalną stabilność, podczas gdy dziób i ogon zakrzywiają się dla maksymalnej siły nośnej na puchu. Długi profil Adaptive Camber aż do czubka zapewnia maksymalną stabilność na twardym śniegu, a zakrzywiona końcówka zapewnia wystarczającą siłę nośną w puchu.

Jak widzisz w firmie Atomic znają się na nartach, w możliwość dopasowania nart pod siebie jest ogromna. Własne narty w dłuższej perspektywie to nie tylko wygoda i większa przyjemność z jazdy, ale również niższe koszty. Najciekawsze oferty na narty Atomic znajdziesz w sklepie:

https://www.skisport.com.pl/narty-zjazdowe/narty-atomic
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.