Wiadomości z Łazisk Górnych

Wady i zalety portali z ofertami pracy

  • Dodano: 2019-06-12 16:30

Portale z ofertami pracy pokroju Pracuj.pl to obecnie najczęściej wybierany sposób na znalezienie pracy. Stanowią swoistego rodzaju pośrednika, który gromadzi znalezione ogłoszenia i dopasowuje je do użytkowników. Jakie są wady i zalety tego typu portali z ofertami pracy?

Zalety portali z ofertami pracy

Największą zaletą portali typu Pracuj.pl jest wygoda ich użytkowania. Obecnie, gdy praktycznie każdy ma dostęp do Internetu, poszukiwanie pracy może odbywać się bez wychodzenia z domu. Szybkość, komfort poszukiwania i duża liczba filtrów umożliwiających sprecyzowanie wyników to jedne z licznych atutów portali z ogłoszeniami. Co więcej, większość pracodawców wybiera drogę internetową jako jedyne źródło kontaktu z kandydatami, rezygnując z odchodzącego do lamusa kontaktu bezpośredniego. Ponadto, portale z ofertami pracy bardzo często mają rozwinięty panel pracowniczy. Za jego pomocą można przesyłać CV, otrzymywać powiadomienia o interesujących ogłoszeniach, a także przeglądać treści blogowe z poradami, związane z szeroko pojmowanym rynkiem pracy.

Wady portali z ofertami pracy

Największą wadą portali z ofertami pracy jest fakt, że ogłoszenia na nich może umieścić niemal każdy. Ze względu na brak jasno określonych wytycznych co do sposobu konstrukcji ogłoszenia, wielu potencjalnych pracodawców zamieszcza tam różne treści. Dlatego znaleźć można zarówno wyczerpujące oferty pracy, uwzględniające konkretne zarobki, jak i czas pracy, a także krótkie ogłoszenia, w których autorzy nie zawierają nawet numeru telefonu. Co więcej, niektórzy mogą wykorzystywać luki serwisowe do zamieszczania fałszywych ogłoszeń lub spamowania za sprawą treści reklamowych. Niemniej w takich przypadkach nie należy bagatelizować sprawy i wszelkie występki tego typu zgłaszać właścicielowi serwisu poprzez odpowiednie formularze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.