Wiadomości z Łazisk Górnych

Tort na pierwsze urodziny

  • Dodano: 2021-12-02 08:00, aktualizacja: 2021-12-02 08:11

Organizacja przyjęcia z okazji pierwszych urodzin naszego ukochanego dziecka to nie lada wyzwanie. Co prawda maluch nie będzie jeszcze całkiem świadomy tego, jak ważna jest to uroczystość, ale i tak warto zadbać o to, aby oglądając po latach zdjęcia czy film, wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy. Najważniejszym symbolem wydarzenia jest tort na roczek z jedną świeczką, którą dziecko zdmuchnie z pomocą mamy i taty.

Jaki wybrać tort na roczek?

Dobre cukiernie prześcigają się w pomysłach na to, aby ich tort na pierwsze urodziny był całkowicie wyjątkowy i niepowtarzalny. Oferują torty w najróżniejszych kształtach: serduszka, kwiatki, samochody, postaci z bajek. Wszystkie cudnie przyozdobione tak, aby przyciągały wzrok maluszka i wywoływały uśmiech na jego małej twarzyczce. Wśród dekoracji królują baloniki, misie lub inne zwierzątka. Można zakupić tort na roczek dla dziewczynki z różowymi akcentami lub tort na roczek dla chłopca udekorowany na niebiesko. Aby jeszcze bardziej spersonalizować, warto umieścić na nim imię dziecka, datę urodzin lub krótkie życzenia, które będą wypisane lukrem. Często na torcie jest umieszczana także przestrzenna cyfra 1. Wówczas nikt z gości nie ma wątpliwości, w jakiej uroczystości uczestniczy.

Jaki smak tortu na pierwsze urodziny?

Wygląd tortu na roczek to nie wszystko. To główny punkt programu podczas przyjęcia, dlatego musi również i smakować wyjątkowo. Cukiernie zazwyczaj dają możliwość wyboru spośród ciast z kremem lub śmietanowych. Ponadto należy zdecydować, jaki będzie tort na pierwsze urodziny miał smak. Pamiętajmy jednak, aby nie kierować się wyłącznie własnym upodobaniem, gdyż tort powinien trafić w gusta większości gości, reprezentujących różne pokolenia. Najbezpieczniej wybrać jeden z klasycznych smaków tj. czekoladowy czy truskawkowy, z dodatkiem owoców. Stawiajmy zawsze na sprawdzone składniki tak, aby bez obaw i maluch mógł skosztować swojego tortu urodzinowego. Zwróćmy także uwagę na to, aby tort został wykonany wyłącznie z naturalnych składników najwyższej jakości, bez sztucznych dodatków i wzmacniaczy smaku.

Gdzie zamówić tort na urodzinki?

Tort na roczek musi być wyjątkowy pod każdym względem. Jego wykonanie warto zlecić zatem cukierni, która cieszy się wyłącznie pozytywnymi opiniami klientów. Poszukiwania można rozpocząć wśród rodziny i znajomych, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w przyjęciu z okazji pierwszych urodzin dziecka. Warto ich podpytać, jakie wrażenia wywołał u nich podany tam tort. To najlepsza i najcenniejsza rekomendacja. Dobrze, jeśli uda się wytypować trzy – cztery cukiernie, w których chcielibyśmy złożyć zamówienie, przejrzeć tam dostępne katalogi i zdjęcia a także zapytać o możliwość degustacji poszczególnych smaków. Istotne również, aby dopytać o wszelkie koszty dodatkowe typu dekoracje czy dowóz.

Kiedy zamówić tort na roczek?

Nie zostawiaj tego nigdy na ostatnią chwilę. To musi być wybór dobrze przemyślany i aby uniknąć niepotrzebnego stresu, należy zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętajmy zatem, aby tort na pierwsze urodziny zamówić maksymalnie na dwa tygodnie przed uroczystością.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.