Wiadomości z Łazisk Górnych

Targi pracy - skąd czerpać informacje?

  • Dodano: 2019-11-14 11:45

Informacje o targach pracy są dość powszechnie dostępne w sieci oraz przestrzeni publicznej. Przeważnie jednak nie jesteśmy w stanie szybko i konkretnie znaleźć informacji, kto i z jaką ofertą się na nich pojawi. Gdzie więc szukać informacji na ten temat, aby być na bieżąco z sytuacją na rynku pracy?

Internet

Targi pracy przeważnie odbywają się w dużych obiektach halowych. Aby uzyskać informacje o tym wydarzeniu należy sprawdzić oficjalną stronę właściciela budynku bądź organizatora. Przeważnie podmioty te posiadają specjalne biuletyny ze szczegółowymi danymi dotyczącymi targów oraz tego, kto ma na nie przybyć. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji możemy zadzwonić na infolinię organizatora i dopytać o to, co nas interesuje np. o oferty pracy bądź liczby wakatów, które mają szansę zostać ujawnione na targach

Siedziby firm

Niektóre firmy, które udają się na targi pracy, ogłaszają w swoich oficjalnych siedzibach to wydarzenie. Jeśli jakieś przedsiębiorstwo szczególnie nas interesuje, warto śledzić je zarówno w mediach społecznościowych, jak i poprzez bezpośrednie odwiedziny. Wówczas uzyskamy o wiele więcej informacji niż od samego organizatora targów pracy. Najlepiej, jeśli zapytamy o to pracowników oddelegowanych do reprezentowania firmy na tym wydarzeniu. Powinni oni udzielić szczegółowych informacji i przekazać odpowiedni biuletyn, służący za przypomnienie o targach pracy.

Znajomi

Poszukując informacji o targach pracy można zapytać znajomych oraz bliskich. Być może okaże się, że ktoś z naszych kolegów lub koleżanek pracuje przy tym wydarzeniu lub wie, kto i z czym się tam pojawi. Oprócz tego typu informacji w niektórych przypadkach możemy uzyskać wejściówkę lub specjalne upoważnienie do szybkiego kontaktu z wybranym przedsiębiorstwem. Oczywiście wszystko zależne jest od stopnia zaawansowana naszej sieci networkingowej i tego, czym zajmują się nasi znajomi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.