Naukowe doświadczenia będzie można nie tylko zobaczyć, ale też przeprowadzić samodzielnie. W sobotę 25 lipca na parkingu za Urzędem Miejskim w Łaziskach Górnych stanie Naukobus Fundacji Łukasiewicza. Od godz. 9.00 do 15.00 dostępne będą otwarta wystawa oraz warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.
Wystawa bez zapisów
Na dolnym poziomie Naukobusa znajdzie się interaktywna wystawa przeznaczona dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Będzie ją można odwiedzać przez cały czas trwania wydarzenia, bez wcześniejszych zapisów.Uczestnicy będą mogli poznawać naukowe zjawiska za pomocą doświadczeń i przygotowanych stanowisk.
– Przyjdźcie, eksperymentujcie, odkrywajcie i przekonajcie się, że nauka potrafi zaskakiwać – zachęca Miasto Łaziska Górne.
Warsztaty dla dzieci
Na górnym poziomie pojazdu animatorzy Fundacji Łukasiewicza poprowadzą warsztaty edukacyjne. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 6 do 9 lat, które powinny uczestniczyć w nich razem z opiekunem.
Warsztaty będą rozpoczynały się o każdej pełnej godzinie i potrwają po 45 minut. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób, dlatego wymagane są wcześniejsze zapisy.
Dostępne terminy:
- godz. 9.00–9.45 – formularz zapisów,
- godz. 10.00–10.45 – formularz zapisów,
- godz. 11.00–11.45 – formularz zapisów,
- godz. 12.00–12.45 – formularz zapisów,
- godz. 13.00–13.45 – formularz zapisów,
- godz. 14.00–14.45 – formularz zapisów.
Naukobus będzie dostępny 25 lipca od godz. 9.00 do 15.00 na parkingu za Urzędem Miejskim w Łaziskach Górnych.

















Dodaj komentarz