Wiadomości z Łazisk Górnych

Szkolne ubezpieczenie? Najlepsza ochrona - kup online

  • Dodano: 2019-07-30 11:45

Według danych MEN, w roku szkolnym 2017/2018, liczącym 184 dni nauki, w szkołach doszło do ponad 54 tysięcy wypadków (w tym 95 ciężkich oraz 14 śmiertelnych). Ucierpiało zatem niemal 300 dzieci dziennie. Są to liczby, które niewątpliwie budzą niepokój.

O wypadek nietrudno – a przedszkola i szkoły to miejsca podwyższonego ryzyka. Dzieci mają mnóstwo energii. Dla przykładu, wyobraźmy sobie grupę rozbieganych uczniów na boisku lub korytarzu szkolnym – mimo wszelkich starań, opiekun nie zawsze jest w stanie w porę zainterweniować. Jedno jest pewne – wypadku nie można przewidzieć, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się na taką ewentualność. Rozwiązaniem jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie: NNW).

Ubezpieczenia szkolne NNW nie są obowiązkowe, jednak zazwyczaj szkoły zachęcają rodziców do ich wykupienia. Ale, czy warto? Biorąc pod uwagę powyższe statystyki – wydaje się to niemal konieczne. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie działa nie tylko na terenie placówki, ale też w drodze do szkoły, w wakacje, ferie, a także podczas zajęć pozaszkolnych (treningi, zawody).

Składka roczna za taką polisę jest stosunkowo niewielka – już od 39 zł. Tyle wystarczy, aby nasza pociecha była zabezpieczona na cały najbliższy rok. Oczywiście to, czy wybierzemy najtańszy, czy najdroższy wariant, przekłada się na wartość sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie – na wysokość odszkodowania w razie wypadku (im wyższa składka, tym lepsza i bardziej kompleksowa ochrona).

Ubezpiecz swoje dziecko bez wychodzenia z domu!

Już teraz możesz wykupić polisę online na www.ubezpieczucznia.pl, świadomie wybierając zakres i sumę ubezpieczenia. Korzyści jest wiele, m.in.: 

  • Pełna ochrona ubezpieczeniowa w czasie uprawiania sportów (także wyczynowo), również w ramach zajęć pozaszkolnych.
  • Wypłacanie tzw. świadczenia „za ból” w przypadku braku trwałego uszczerbku.
  • Świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu, również w wyniku choroby.
  • Pakiet usług Assistance – wsparcie w procesie leczenia NNW (m.in. wizyta lekarza, pielęgniarki, dostarczenie leków).
  • Wysoki limit na zwrot kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (m.in.: koszty wizyt lekarskich, badań, zabiegów, zakupu leków, rehabilitacji, odbudowy zębów stałych); koszty poniesione na naprawę lub zakup nowych: okularów, aparatów słuchowych i ortodontycznych.
  • Brak wyłączeń za szkody powstałe wskutek terroryzmu w Europie, Ameryce Północnej i większości krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Należy pamiętać, że za stosunkowo niewielką kwotę, możemy ochronić nasze dziecko przed następstwami nieszczęśliwych wypadków – wystarczy zaledwie kilka minut, aby wykupić polisę online.

www.ubezpieczucznia.pl 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.