Wiadomości z Łazisk Górnych

Szkolne ubezpieczenie? Najlepsza ochrona - kup online

  • Dodano: 2019-07-30 11:45

Według danych MEN, w roku szkolnym 2017/2018, liczącym 184 dni nauki, w szkołach doszło do ponad 54 tysięcy wypadków (w tym 95 ciężkich oraz 14 śmiertelnych). Ucierpiało zatem niemal 300 dzieci dziennie. Są to liczby, które niewątpliwie budzą niepokój.

O wypadek nietrudno – a przedszkola i szkoły to miejsca podwyższonego ryzyka. Dzieci mają mnóstwo energii. Dla przykładu, wyobraźmy sobie grupę rozbieganych uczniów na boisku lub korytarzu szkolnym – mimo wszelkich starań, opiekun nie zawsze jest w stanie w porę zainterweniować. Jedno jest pewne – wypadku nie można przewidzieć, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się na taką ewentualność. Rozwiązaniem jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie: NNW).

Ubezpieczenia szkolne NNW nie są obowiązkowe, jednak zazwyczaj szkoły zachęcają rodziców do ich wykupienia. Ale, czy warto? Biorąc pod uwagę powyższe statystyki – wydaje się to niemal konieczne. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie działa nie tylko na terenie placówki, ale też w drodze do szkoły, w wakacje, ferie, a także podczas zajęć pozaszkolnych (treningi, zawody).

Składka roczna za taką polisę jest stosunkowo niewielka – już od 39 zł. Tyle wystarczy, aby nasza pociecha była zabezpieczona na cały najbliższy rok. Oczywiście to, czy wybierzemy najtańszy, czy najdroższy wariant, przekłada się na wartość sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie – na wysokość odszkodowania w razie wypadku (im wyższa składka, tym lepsza i bardziej kompleksowa ochrona).

Ubezpiecz swoje dziecko bez wychodzenia z domu!

Już teraz możesz wykupić polisę online na www.ubezpieczucznia.pl, świadomie wybierając zakres i sumę ubezpieczenia. Korzyści jest wiele, m.in.: 

  • Pełna ochrona ubezpieczeniowa w czasie uprawiania sportów (także wyczynowo), również w ramach zajęć pozaszkolnych.
  • Wypłacanie tzw. świadczenia „za ból” w przypadku braku trwałego uszczerbku.
  • Świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu, również w wyniku choroby.
  • Pakiet usług Assistance – wsparcie w procesie leczenia NNW (m.in. wizyta lekarza, pielęgniarki, dostarczenie leków).
  • Wysoki limit na zwrot kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (m.in.: koszty wizyt lekarskich, badań, zabiegów, zakupu leków, rehabilitacji, odbudowy zębów stałych); koszty poniesione na naprawę lub zakup nowych: okularów, aparatów słuchowych i ortodontycznych.
  • Brak wyłączeń za szkody powstałe wskutek terroryzmu w Europie, Ameryce Północnej i większości krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Należy pamiętać, że za stosunkowo niewielką kwotę, możemy ochronić nasze dziecko przed następstwami nieszczęśliwych wypadków – wystarczy zaledwie kilka minut, aby wykupić polisę online.

www.ubezpieczucznia.pl 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.