Wiadomości z Łazisk Górnych

Odżywki dla koni - prawdy i mity na ich temat

  • Dodano: 2020-02-11 12:30

Na temat żywienia koni powstało wiele książek i pojedynczych artykułów. Hodowcy tych zwierząt mimo to nie mają łatwego zadania. Wszystko przez to, że stale pojawiają się na rynku nowe produkty, które jak głoszą reklamy są niezbędne w diecie zwierzęcia. Czy jest tak faktycznie?

Odżywki dla koni – mity

Najpopularniejszy mit dotyczący odżywek dla koni i całej suplementacji głosi, że raz podany środek będzie musiał być podawany zwierzęciu już zawsze. Absolutnie tak nie jest. Wręcz przeciwnie, znaczna grupa suplementów nie może być podawana w trybie ciągłym. Włącza się ją jedynie w określonych przypadkach i stosując się do informacji uzyskanych od lekarza weterynarii lub tych umieszczonych na etykiecie produktu określa długość stosowania. Kolejnym mitem jest stwierdzenie, ze suplementy można stosować bez ograniczeń. Tutaj również swoje poczynania najlepiej jest konsultować ze specjalistą, ponieważ niewłaściwe dawkowanie odżywki dla koni może utrudniać, a nawet spowalniać pracę danego organu. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie szczegółowej morfologii z krwi zwierzęcia. Wówczas właściciel uzyskuje jasny obraz potrzeb zwierzęcego organizmu. Wie, który produkt może mu się aktualnie przydać.

Odżywki dla koni – fakty

Odżywki dla koni są potrzebne i to jest prawda. Bywają takie okresy w życiu zwierzęcia kiedy to właśnie one zapewniają mu sporą część odżywczych substancji. Warto wówczas dokładnie przejrzeć oferty sklepów takich jak https://vital.sklep.pl/suplementy i zapoznać się ze składami konkretnych produktów. Odżywkę dla koni należy wybrać zgodnie z aktualnym ich zapotrzebowaniem. Może ona w takim razie służyć do uzupełnienia zbilansowanej diety, uzupełnić braki spowodowane wcześniejszymi błędami żywieniowymi, uzupełnić niedobory witamin lub makro- czy mikroelementów, złagodzić objawy choroby i wspomagać rekonwalescencję. Właściwie dobrane odżywki dla koni mogą więc zdziałać wiele dobrego w organizmie. Nie warto więc za wszelką cenę się ich wystrzegać. Należy jednak dokładnie analizować ich składy i unikać tanich i wątpliwej jakości zamienników. Zdecydowanie lepiej jest postawić na znane marki cieszące się dobrą opinią.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.