Wiadomości z Łazisk Górnych

Odzież do zadań specjalnych - rękawice, koszulki i ubrania typu nomex

  • Dodano: 2018-12-18 11:00

Praca w ekstremalnych temperaturach wymaga zaopatrzenia się w specjalną odzież ogniotrwałą. Poniżej krótki przegląd akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie codzienną pracę strażaka.

Rękawice strażackie – niezbędne akcesoria podczas akcji ratunkowej
Rękawice strażackie zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem wysokich temperatur. Chronią przed oparzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi na skutek kontaktu z rozgrzanymi elementami płonących budynków. Wśród rękawic strażackich wyróżnia się dwa ich typy: rękawice pożarnicze przeznaczone do wysokich temperatur i rękawice techniczne, wykorzystywane podczas prac na wysokościach, wypadków drogowych czy powodzi. Godnym polecenia modelem jest w pierwszej kategorii Seiz One4All, które są bardzo wygodne, komfortowe w użytkowaniu, pozwalają zachować dużą chwytność, a dodatkowo – są nieprzemakalne. Górna część rękawicy jest wykonana z Nomexu i Kevlaru. Więcej informacji na temat odzieży z Nomexu można znaleźć na stronie: https://strefa998.pl/242-ubrania-specjalne-typu-nomex.

Tkaninę cechuje termoizolacyjność, a zarazem dobre odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Wewnętrzna część chwytna pokryta jest wysokiej jakości skórą. Zapięcie na rzep umożliwia ścisłe dopasowanie rękawic do przegubu dłoni, dając tym samym większy komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Rękawica spełnia normy odporności na ścieranie, cięcie, rozerwanie i przebicie, a co za tym idzie, jest niezawodnym elementem wyposażenia każdego strażaka na służbie. Rękawice do kupienia w sklepie https://strefa998.pl/240-rekawice.

Dobrą ochroną dłoni w codziennej pracy wykazują się także rękawice strażackie Rosenbauer Safe Grip III. Zaufana marka jest najlepszą gwarancją jakości. Produkt ten zyskał bardzo wiele pozytywnych opinii użytkowników. Rękawice zostały wykonane w taki sposób, aby w jak największym stopniu zabezpieczały skórę dłoni przed promieniowaniem cieplnym, płomieniami i zimnem. Sprawdzają się w każdych warunkach. Do produkcji rękawic wykorzystano membranę Gore-Tex X-Trafit, która gwarantuje nieprzemakalność. Karbowane zakładki umieszczone na wysokości opuszków palców ułatwiają sprawny i silny chwyt.
Poszukując odzieży do zadań specjalnych, warto wziąć również pod uwagę koszulki. Ich szeroki wybór można znaleźć na stronie https://strefa998.pl/362-koszulki.

Rękawice do zadań technicznych
Rękawice o znaczeniu technicznym są przydatne podczas różnych sytuacji związanych z wypadkami drogowymi, kiedy trzeba ciąć metal, aby wydobyć uwięzionych w pojazdach ludzi, ale też w wielu innych sytuacjach. Rękawice muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, powstałe na skutek przecinania elementów metalowych przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Muszą zapewniać wysoki poziom czucia podczas zadań wymagających dużej precyzji. Wśród wartych rozważenia modeli są rękawice techniczne Penelope Plus. Świetny stosunek ceny do jakości, zastosowanie wysokiej klasy materiałów, właściwa ochrona palców i stawów to jedne z najważniejszych atutów, jakie wiążą się z użytkowaniem tych elementów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.