Wiadomości z Łazisk Górnych

Od śniegowców po botki damskie skórzane - znajdź swój typ obuwia na sezon jesienno-zimowy!

  • Dodano: 2019-10-21 12:30, aktualizacja: 2019-10-28 12:56

Buty damskie na okres jesienno-zimowy prezentują szeroki wachlarz stylów - od niskich botków, przez przyciągające wzrok kozaki za kolano, czy botki damskie skórzane, po zimowe buty tzw. śniegowce.


Chociaż różnorodność jest świetna, ustalenie, który styl pasuje do indywidualnych potrzeb i dobrze wygląda, może być zadziwiająco trudna i to nawet dla najbardziej wybrednych fashionistek. Nasz przewodnik na temat wyboru butów powinien pomóc Ci wybrać odpowiednią parę.

Botki damskie skórzane i inne rodzaje butów na jesień/zimę

 Na początek zapoznaj się z krótkim przeglądem najpopularniejszych rodzajów butów damskich.

Prawdopodobnie można się domyślić, że botki damskie skórzane zatrzymają się na kostce. To powiedziawszy, mogą zatrzymać się:

  • tuż poniżej,
  • na środku,
  • na górze kostki.

Botki mogą być płaskie lub z niskim, średnim lub wysokim obcasem. Większość botków damskich skórzanych można w razie potrzeby wyciągnąć na nogawkę bądź schować pod nią. Będą wyglądać równie dobrze ze spódnicą lub sukienką, ale chyba najlepiej w towarzystwie obcisłych dżinsów.

Kozaki za kolano

Wszelkie buty, które zatrzymają się powyżej kolana, należą do tej kategorii. Mogą być trudne do wystylizowania, ale wyglądają wyjątkowo stylowo, gdy masz do tego talent. Unikaj płaskich butów za kolano, chyba że masz długie, szczupłe nogi - to najważniejsza zasada, której należy przestrzegać.

Kozaki do kolan

Buty do kolan kończą się tuż poniżej kolana. Są kolejną dobrą opcją na zimę, ponownie, jeśli wybierzesz but z płaskim lub niskim obcasem z ciepłego i wytrzymałego materiału, masz spore możliwości, jeśli chodzi o casualowy outfit.

Buty na koturnie

Są to buty bardzo charakterystyczne, które jak każdy but na obcasie zwiększają wysokość, ale uwaga - bez dyskomfortu często związanego z cieńszym obcasem (szpilką). Większość modeli tego rodzaju butów występuje w różnych wariantach obcasów.

Buty w stylu „Chelsea”

Buty w tym stylu to rodzaj botków sięgających czasów wiktoriańskich - i tak, nazwano je od bogatej dzielnicy Londynu. Buty Chelsea są ściśle przylegające i mają z każdej strony charakterystyczny elastyczny panel. Tradycyjnie buty są płaskie, ale odmiany na obcasach są teraz bardzo popularne.


Buty motocyklowe

Buty motocyklowe, pierwotnie zaprojektowane dla motocyklistów, od dawna są modnym dodatkiem. Są ciepłe i mocne, dlatego świetnie nadają się na zimę, ale pamiętaj, że nawet najlepiej dobrane buty motocyklowe, nadal będą wyglądać dość swobodnie (choć świetnie pasują do większości elementów odzieży, w tym dżinsów, legginsów i spódnic - nawet sukienek).


Śniegowce

Jak sama nazwa wskazuje, buty "śniegowce" mają za zadanie:

  • utrzymywać stopy w cieple i suchości na śniegu,
  • zapewnić przyczepność w oblodzonych warunkach.

Chociaż buty tego rodzaju są zbudowane tak, by przede wszystkim sprawdzić się funkcjonalnie, mogą wyglądać stylowo. Spróbuj połączyć je z obcisłymi dżinsami lub, jeśli nie jest za zimno, z legginsami lub rajstopami i spódnicą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.