Wiadomości z Łazisk Górnych

Najtańszy kredyt gotówkowy - jak go znaleźć?

  • Dodano: 2020-02-19 14:00

Jak uzyskać najtańszy kredyt gotówkowy? Na to pytanie próbują sobie odpowiedzieć wszyscy, którzy są na etapie wyboru odpowiedniej dla siebie formy finansowania. Paradoksalnie, aby otrzymać dobrą ofertę nie jest konieczny kontakt z doradcą kredytowym lub pracownikiem banku. Wszystkie niezbędne informacje możesz uzyskać korzystając z internetowych rankingów i kalkulatorów kredytowych. Przede wszystkim musisz szukać.

Podstawowym założeniem jest informacja, że oferty banków i firm zmieniają się co jakiś czas. Warto zatem, aby na bieżąco śledzić zmieniające się oferty kredytów gotówkowych. Wiele z nich zmienia się bardzo dynamicznie – z miesiąca na miesiąca, dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco. Obecnie do najlepszych ofert dostępnych na rynku zaliczymy te Alior Banku, Citi Handlowego, Deutsche Banku czy Eurobanku. Wszystkie one posiadają oprocentowanie na poziomie 5-6 procent.

Warto jednocześnie pamiętać, że przed podjęciem decyzji mamy nadal możliwość negocjacji warunków kredytowania. W wielu przypadkach będziemy mogli liczyć na to, że doradca kredytowy lub pośrednik będzie w stanie poprawić swoją ofertę. Najprościej jednak skorzystać z kalkulatora kredytowego, który jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy jedynie podać wartość kredytu i kwotę, jaka Cię interesuje, oraz okres kredytowania wraz z oprocentowaniem, aby uzyskać informacje na temat tego, jaka będzie wysokość miesięcznej raty. Równocześnie możesz zapoznać się z ofertami banków i firm pożyczkowych, które aktualnie posiadają interesujące oferty. Dzięki temu będziemy posiadać więcej informacji, aby podjąć optymalną decyzję.

Najlepszy kredyt gotówkowy – czy to ten najtańszy?

Biorąc pod uwagę, że każdy kredytobiorca szczególną uwagę zwraca na ostateczne koszty związane z finansowaniem możemy zadać sobie pytanie, czy najlepszy kredyt gotówkowy jest na pewno tym najtańszym? Tutaj możemy wpaść w pułapkę swoich oczekiwań, bo decydując się na najtańsze rozwiązanie możemy pominąć czynniki, które są istotne dla końcowej konstrukcji umowy. Chodzi tutaj między innymi o ubezpieczenie kredytu czy inne dodatki, które mogą pojawić się w ramach umowy ubezpieczenia. Warto zatem brać te czynniki pod uwagę, aby uzyskać rozsądny ogląd sytuacji.

Sprawdź oferty kilku banków

To najrozsądniejsze rozwiązanie. W celu zaoszczędzenia czasu możesz skorzystać z porównywarek finansowych lub instytucji, które pozwalają za jednym zamachem poznać oferty kilku banków, np. doradców kredytowych. Wbrew pozorom jest ich bardzo dużo na rynku. Dzięki temu otrzymasz kilka lub nawet kilkanaście ofert bankowych, wypełniając zaledwie jeden wniosek o kredyt. Rynek usług finansowych obfituje w instytucje, które umożliwiają sprawdzenie kosztów kredytu w kilku bankach jednocześnie.

W jaki sposób to zrobić?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić firmy i instytucje zajmujące się doradztwem finansowym. Następnie należy złożyć wniosek o kredyt w takiej firmie. Kolejno - konsultant się do nas odezwie i przeprowadzimy rozmowę telefoniczną. Po precyzyjnym określeniu swoich potrzeb otrzymamy szczegółową ofertę, która zazwyczaj podlega jeszcze drobnym korektom – o czym warto pamiętać.

To rozsądne rozwiązanie, przy którym nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, z tytułu korzystania ze wsparcia doradcy kredytowego. Oferta przygotowywana jest na podstawie naszych danych, dzięki czemu możemy z niej od ręki skorzystać. Ponadto – będziemy mieć pewność co do tego, że wysokość raty będzie taka, a nie inna. Jednocześnie będziemy mogli wybrać taką ofertę, która będzie nam najbardziej odpowiadać, czyli takiego kredytu, który cechował się będzie najniższą ratą i najniższymi kosztami. Jest to bardzo istotne, biorąc pod uwagę fakt, że jest to zobowiązanie wieloletnie. Warto je dobrze przemyśleć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.