Wiadomości z Łazisk Górnych

Jesteś pewien, że nie przepłacasz na OC?

  • Dodano: 2018-04-25 07:45, aktualizacja: 2018-04-25 07:55

Wydaje Ci się, że płacisz za OC tak mało, jak to tylko możliwe? Żeby się o tym upewnić, zorientuj się, czy realizujesz każdy z punktów z poniższej listy. Jeśli pamiętasz o wszystkich kwestiach opisanych w artykule, to znaczy, że rzeczywiście nie przepłacasz za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

1. Najtańsza oferta

Jeśli przed wykupieniem OC nie zorientowałeś się w cenach, nie porównałeś składki w wielu towarzystwach i na tej podstawie nie wybrałeś najtańszej oferty, najprawdopodobniej przepłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie. Żeby oszczędzić na polisie, należy zorientować się, w którym towarzystwie można liczyć na najniższą cenę. Taką kalkulację da się wykonać zarówno samemu, korzystając z internetowych kalkulatorów OC, takich jak np. kalkulator-oc-ac.auto.pl, jak i u agenta ubezpieczeniowego. Bez tego nie ma co marzyć o tanim ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.

2. Bezszkodowa jazda

Wszystkie, nawet najmniejsze szkody, jak np. lekkie zarysowanie drzwi na parkingu, powodują utratę zniżek i tym samym podwyżkę OC, o ile oczywiście poszkodowany zgłosił zdarzenie do towarzystwa sprawcy. Z kolei każde 12 miesięcy bez żadnej stłuczki skutkuje przyznaniem kolejnych zniżek, a to przekłada się na tańszą polisę. Jeśli więc w ostatnich kilku latach miałeś jakąś szkodę na koncie, nie spodziewaj się taniego OC.

3. Drugi właściciel

Ten punkt dotyczy wyłącznie kierowców, którzy nie mają żadnych zniżek lub wręcz przyznano im podwyżki z racji młodego wieku bądź małego doświadczenia. Czy takie osoby są skazane na przepłacanie za OC? Otóż nie – w ich przypadku znakomitym sposobem na obniżenie składki jest dodanie do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela, który posiada duże zniżki za bezszkodową jazdę. W efekcie cena polisy może spaść nawet dwukrotnie.

4. Jednorazowa opłata

Na najniższą składkę można liczyć wyłącznie pod warunkiem opłacenia OC za jednym razem. Rozłożenie płatności na dwie lub więcej rat jest bowiem obarczone dodatkowymi kosztami nakładanymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

5. Samochód z małym silnikiem

Zasada jest taka, że im większa pojemność silnika, tym droższe w ubezpieczeniu jest dane auto. Cena OC wzrasta szczególnie wyraźnie po przekroczeniu pojemności skokowej 2000 cm3, dlatego jeśli nie chcesz przepłacać za obowiązkową polisę, kup spokojne auto z jednostką napędową o pojemności 1200, 1400, 1600 czy 1800 cm3. Wybierając używany samochód, pamiętaj, żeby po kupnie nowej polisy wypowiedzieć starą, która przeszła na Ciebie po poprzednim właścicielu. Do czasu, aż nie wypowiesz wcześniejszego ubezpieczenia, trzeba będzie opłacać podwójne OC.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dziadek_12345

    Lepiej Przepłacić Bo Jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny A Kary Wartości SamochoduNajlepiej Kupić Dziś Oc A Samochód Za 10 Lat

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.