Wiadomości z Łazisk Górnych

Jaki zegarek szpiegowski wybrać

  • Dodano: 2021-02-11 09:45

Zegarek szpiegowski jak z filmów o Jamesie Bondzie to przez wiele lat był tylko wytwór fantazji scenarzystów, ale każdy chłopiec chciał mieć zegarek z kamerą. Postępująca technologia pozwoliła na znaczną miniaturyzację. Początkowo miniaturyzacja wiązała się z bardzo słabą jakością zdjęć czy nagrań pochodzących z miniaturowych aparatów i kamer. Nie ma co się oszukiwać, że pierwsze zegarki szpiegowskie w pełni spełniały swoje zadania, tak nie było. Wystarczy sobie przypomnieć, że jeszcze 10 lat temu kamery montowane w telefonach nie były najlepszej jakości a wiele osób posiadało telefony bez ekranów dotykowych. To tylko 10 lat, a postęp ogromny pomimo tego, że nie zauważamy go na co dzień. Podobnie ma się sprawa z kamerami zamontowanymi w zegarkach szpiegowskich, te również musiały poczekać na rozwój technologii i od kilku lat są w stanie zagwarantować obraz wysokiej jakości. Sprawdźmy jakie możliwości mają zegarki szpiegowskie oraz czym są.

Zegarek szpiegowski – czyli co?

Jak sama nazwa zegarek szpiegowski wskazuje, mamy tu do czynienia w pierwszej kolejności z zegarkiem. Na rynku dostępnych jest wiele zegarków sportowych, dzięki temu nagłe pojawienie się takiego na ręce nie będzie wzbudzać podejrzeń. Dodatkowo dzięki szerokiej ofercie można wybierać z zegarków sportowych, eleganckich, tradycyjnych i elektronicznych. Z założenia zegarek szpiegowski wciąż spełnia swoją podstawową rolę, czyli odmierzanie czasu i może być wykorzystywany na co dzień jako zwykły zegarek. Dodatkowo znajdziemy na rynku zegarki męski i damskie.

Pomimo umieszczenia w nim kamery, rozmiar zegarka nie ulega zmianie. Jest to bardzo istotne, gdy mówimy o szpiegowaniu. Tak samo jak brak świecących diod czy przełączników mogących zwracać uwagę innych osób i informujących, że nie jest to zwykły zegarek.

Tutaj warto odnieść się do kwestii szpiegowania, gdyż jest to mocno pejoratywne określenie. Nikt nie chce być szpiegowany i jest to zrozumiałe, dlatego warto zaznaczyć, że nie powinniśmy używać tego typu urządzeń do nagrywania osób bez ich pozwolenia, podobnie jak dokumentów czy innych rzeczy i sytuacji, które zaburzają prywatność osób. Wciąż jesteśmy przeciętnym Kowalskim, a nie agentem wywiadu i trzeba mieć to na uwadze.

Skoro są takie obostrzenia to po co kupować zegarek szpiegowski?

Funkcja dyskretnego nagrywania dźwięku i obrazu powinna być uruchamiana w sytuacjach, gdy ktoś próbuje wyłudzić od nas pieniądze albo grozi nam i bliskim osobom. Szpiegowanie w tym przypadku ma na celu ochronę nas samych i osób oraz rzeczy dla nas ważnych, można powiedzieć, że przybiera formę defensywną.

Jaki zegarek szpiegowski wybrać?

Zegarków na rynku jest pełno i oferują różne możliwości oraz jakość. Podstawowe modele, zazwyczaj wykonane są z niskiej jakości plastiku i pozwalają nagrywać dźwięk. Jego jakość uzależniona jest od firmy, ale również ceny. Warto sprawdzić parametry techniczne przed zakupem albo obejrzeć nagrania z testów. Takie tanie opcje sprawdzą się, gdy zegarek traktujemy bardziej jako gadżet niż użyteczne urządzenie. Droższe zegarki z dyktafonem, to zazwyczaj lepsze materiały, bardziej przypominające zegarek dla osoby dorosłej niż zabawkę dziecięcą i gwarantujące dźwięk wysokiej jakości. Zasięg zbierania dźwięku zazwyczaj liczony jest w kilku metrach, rozmawiając z drugą osobą odległość między nami zazwyczaj nie przekracza metra-dwóch więc powinno to w zupełności wystarczyć.

Dla osób bardziej wymagających polecamy zakup zegarka szpiegowskiego z kamerą. Wbrew pozorom nie jest to duży wydatek, na pewno sporo niższy od kupna zwyczajnego zegarka uznanej firmy. Poruszamy się tutaj na poziomie kilkuset złotych i to raczej bliżej 100 zł niż 1000 zł. W przypadku takich zegarków kluczową rolę odgrywa jakość kamery, najlepiej, aby ta była Full HD. Problem w tym, że wielu producentów zarzeka się, że kamery w ich zegarkach ma taką jakość, ale przy oglądaniu nagrań mało co widać. Dlatego warto wybierać sprawdzone modele, które sprawdziły się boju.

Najlepszą opcją oczywiście będzie połączenie nagrywania dźwięku i obrazu, większość zegarków z kamerą nagrywa również dźwięk, więc nie powinno to stanowić problemu.

Jeżeli w Twoim życiu pojawiają się sytuacje, w których warto mieć przy sobie zegarek szpiegowski z kamerą zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Tomito.

https://www.tomito.pl/product-pol-2633-Zegarek-szpiegowski-kamera-FULL-HD-16GB-DIODY-IR.html

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.