Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak sprawdzić, czy firma pożyczkowa jest wiarygodna?

  • Dodano: 2021-01-27 15:00

Szybkie pożyczki przez Internet to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto pilnie potrzebuje dodatkowej gotówki, a nie posiada wystarczającej kwoty na koncie oszczędnościowym. Na polskim rynku jest mnóstwo firm oferujących tanie pożyczki online. Jak jednak wybrać wiarygodną firmę?

Na co przede wszystkim uważać, biorąc szybką pożyczkę przez Internet?

Wiele firm pożyczkowych kusi potencjalnych klientów, oferując bardzo korzystne oprocentowanie. Ukrywają jednak dodatkowe koszty związane z obsługą klienta, a klient, często w sytuacji podbramkowej, nie dba o sprawdzenie realnych kosztów pożyczki. Wtedy dopiero po wzięciu pożyczki okazuje się, że nie jest ona tak tania, jak by się mogło wydawać.

Pomijając ukryte koszty pozaodsetkowe, które zaskakują wielu nieostrożnych pożyczkobiorców, poważnym zagrożeniem związanym z zaufaniem nieodpowiedniej firmie pożyczkowej jest wyłudzenie danych przez hakera. Nieuczciwe firmy pożyczkowe mogą pozyskiwać dane pożyczkobiorcy takie jak numer konta bankowego i seria oraz numer dowodu, a następnie wykorzystać je w złych celach. Dlatego należy bardzo uważać, komu powierza się swoje dane i unikać wątpliwych stron.

Jak bezpiecznie wziąć tanią pożyczkę online?

Zastanawiasz się, jak znaleźć tanie pożyczki online? Zanim podamy komuś w sieci tak wrażliwe dane jak nasz numer konta oraz seria i numer dowodu osobistego, dokładnie sprawdźmy pożyczkodawcę.

Prostą metodą jest sprawdzenie, czy firma została wpisana do rejestru Związku Firm Pożyczkowych (ZFP) oraz wejście na stronę pożyczkodawcy i przestudiowanie regulaminów. Jednak nie każdy ma na to czas.

Porównywarka pożyczek online – prościej już się nie da!

Szczęśliwie istnieje jeszcze prostsze rozwiązanie niż mozolna weryfikacja każdej firmy po kolei. Jest to porównywarka szybkich pożyczek online. To specjalna witryna, na której prezentowane są aktualne oferty rzetelnych i sprawdzonych firm pożyczkowych. Oznacza to, że ktoś sprawdził za Ciebie wiarygodność każdej firmy pożyczkowej i udostępnił wyłącznie oferty, którym możesz zaufać.

Co więcej, porównywarki pożyczek ratalnych online wyświetlają oferty pożyczkodawców w przejrzysty sposób, informując o realnych kosztach pożyczki. Na stronach porównywarek możesz więc szybko sprawdzić nie tylko oprocentowanie, ale także koszty pozaodsetkowe oraz warunki wzięcia pożyczki.

Dodatkowym atutem porównywarek jest to, że wyświetlają jednocześnie oferty wszystkich dostępnych pożyczek spełniających Twoje wymagania, zazwyczaj posortowane od najtańszych do najdroższych. W ten sposób możesz wybrać dla siebie naprawdę tanią pożyczkę.

I wreszcie porównywarki pożyczek online wyświetlają także w przejrzysty sposób zestawienie zalet i wad każdej oferty. A dla wnikliwych – dostarczają wszystkich informacji o danej firmie pożyczkowej uporządkowanych w przejrzysty sposób.

W skrócie: korzystając z porównywarek pożyczek nie musisz już się bać, że trafisz na nieuczciwego pożyczkodawcę. Pozostaje tylko zawnioskować o potrzebną kwotę u tego pożyczkodawcy, który zaoferuje Ci najlepsze warunki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.