Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak pozbyć się kuny ze strychu? 3 sprawdzone sposoby!

  • Dodano: 2020-06-15 10:15

Charakterystyczne tupanie dobiegające ze strychu to niemal pewna oznaka, że zamieszkały tam kuny. O ile samo tupanie można jeszcze znieść, to pogryzione przewody elektryczne, także w samochodzie, czy zniszczona izolacja termiczna mogą wiązać się ze sporymi stratami. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się kuny ze strychu bez wyrządzania zwierzęciu krzywdy.

 

Żywołapka: skuteczny sposób na kuny

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się kun ze strychu i innych części domu jest umieszczenie w pobliżu miejsc, gdzie buszują te zwierzęta, żywołapek. Są to specjalnie wykonane metalowe klatki, do których łatwo wejść, ale nie da się wyjść. Najlepiej umieścić w środku przynętę, która zainteresuje kunę. Kuny to ciekawskie stworzenia, dlatego metoda powinna dość szybko przynieść oczekiwany skutek. Następnie należy wypuścić kunę, najlepiej z dala od domów, by nie postanowiła zamieszkać u kogoś innego.

Jak pozbyć się kuny ze strychu? Pomóc może zmiana izolacji

Wiele osób stosuje różne metody odstraszania szkodników, takie jak ultradźwięki. Trudno jednak znaleźć pewną informację, jak takie sposoby oddziałują na zwierzęta domowe, takie jak koty czy psy. Bezpieczniejsze są więc środki zapachowe, ale często bazują na amoniaku, więc skutecznie odstraszą nie tylko kuny, ale i domowników.

Jednym z najczęstszych miejsc niszczonych przez kuny – obok instalacji elektrycznych – jest izolacja termiczna. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę wymianę jej na inną, skuteczniej zabezpieczającą przed szkodnikami. Zajmują się tym firmy takie, jak https://stropodachy.com.pl/jak-pozbyc-sie-kuny/. Warto wziąć tę metodę pod uwagę szczególnie wtedy, gdy i tak musimy wymienić izolację.

Należy pamiętać, że szukając w Internecie sposobów, jak pozbyć się kuny ze strychu, można trafić na różne porady. Niektóre z nich mogą być wręcz niezgodne z prawem – trzeba wiedzieć, ze kuny są pod ochroną, a więc zabijanie czy wyrządzanie im krzywdy nie wchodzi w grę. Zamiast tego należy skupić się na pozbyciu się ich, jeżeli już u nas zamieszkały, i znalezieniu dobrego zabezpieczenia przed ich ponowną wizytą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.