Wiadomości z Łazisk Górnych

Jak dbać o baterię w iPhone? Mini poradnik

  • Dodano: 2021-07-20 12:00

Po kilku latach użytkowania iPhone'a konieczna jest wymiana baterii. Dzięki temu smartfon znów będzie mógł działać bez zarzutów. Aby przedłużyć jej żywotność, warto stosować się do kilku podstawowych zasad. Jak dbać o baterię w iPhone? Przedstawiamy mini poradnik.

Jak dbać o baterie w iPhone - mini poradnik

Telefony z logiem nadgryzionego jabłuszka od lat słynną z niezawodności. Niestety, podobnie jak smartfony innych marek, nie są niezniszczalne. Nie tylko się psują, ale również wymagają wymiany baterii. Dzieje się tak, ponieważ bateria, którą wielokrotnie się ładuje, posiada ograniczoną żywotność. Wraz z upływem czasu ogniwo się starzeje, a tym samym spada jego pojemność. Ma to wpływ na konieczność częstszego ładowania, a nawet i działanie smartfona. Warto dodać, że żywotność baterii zależy od ilości cyklu ładowania, a także warunków użytkowania. Jak dba o baterie w iPhone? Oto przydatne wskazówki.

1. Zawsze uaktualniaj oprogramowanie

Pierwszym krokiem jest aktualizowanie oprogramowania. Uaktualnienia bardzo często zawierają rozwiązania związane z energooszczędnością. Dlatego pamiętaj, aby na Twoim iPhone zawsze była zainstalowana najnowsza wersja iOS, watchOS czy też macOS.

2. Nie wystawiaj telefonu na wysokie i bardzo niskie temperatury

Smartfony potrafią dostosować się do temperatury. Jednak idealny przedział mieści się w temperaturze otoczenia od 16°C do 22°C. Unikaj wystawiania telefonu na temperaturę, przekraczającą 35°C, ponieważ negatywnie wpływa na żywotność baterii. Przede wszystkim obniża pojemność baterii, a tym samym skrócenie czasu zasilania flagowca po jednym ładowaniu. Natomiast w bardzo niskich temperaturach, zmniejsza się wydajność baterii.

3. Nie ładuj telefonu w etui

Etui to bez wątpienia obowiązkowy gadżet, który chroni smartfona przed uszkodzeniami. Warto je jednak zdjąć na czas ładowania, ponieważ niektóre modele mogą doprowadzić do akumulacji ciepło. To z kolei niekorzystnie wpływa na pojemność baterii. Podczas ładowania sprawdź, czy telefon nie nagrzewa się zbyt mocno. Jest tak, to koniecznie wyjmij je z etui.

4. Nieużywany sprzęt przechowuj z baterią naładowaną do połowy

Nie używasz swojego smartfona przez dłuższy czas? W takim razie musisz go przechować, stosując się do kilku ważnych zasad:
• pamiętaj o odpowiedniej temperaturze otoczenia. Powinna wynosić mniej niż poniżej 32°C
• poziom naładowania w momencie wyłączenia urządzenia i włożenia go do półki powinien wynosić około 50%. Telefon nie może być całkowicie rozładowany, ponieważ bateria straci zdolność przechowywania ładunku. Unikaj także pełnego naładowania, ponieważ może to doprowadzić do zmniejszenia pojemności i wydajności baterii.

5. Wyłącz usługę lokalizacyjną i aplikację

Czas pracy baterii na jednym ładowaniu wydłużysz, wyłączając usługi lokalizacyjne dla aplikacji. Włącz je dopiero wtedy, gdy będą Ci potrzebne. To samo tyczy się aplikacji, z których korzystasz raz na jakiś czas.

5. Stosuj oryginalną ładowarkę

Ładowarka do iPhone zawsze powinna być oryginalna. Tanie zamienniki mogą negatywnie wpłynąć na żywotności baterii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.