Wiadomości z Łazisk Górnych

Inteligentny dom - automatyka domowa na co dzień

  • Dodano: 2018-10-01 13:45

Nowoczesne instalacje i systemy, dzięki którym możemy ułatwić sobie życie i zabezpieczyć mieszkanie przed zalaniem wodą, pożarem czy włamaniem. Automatyka domowa pozwala sterować różnymi urządzeniami i systemami w domu, począwszy od oświetlenia, ogrzewania klimatyzacji, zamykania drzwi wejściowych i tarasowych garażu i bramy wjazdowej, aż po zdalne włączanie piekarnika z obiadem czy sterowanie roletami oraz dostosowania temperatury i wilgotności w domu w zależności od pogody panującej na zewnątrz. Wymaga to jednak zaplanowania odpowiedniej instalacji już na etapie projektowania domu, a następnie zainstalowanie wszelkich użytecznych systemów.

Pełna automatyzacja urządzeń w domu
W dobie innowacyjnych rozwiązań i popularyzacji automatycznych rozwiązań praktycznie wszystkie urządzenia domowe mogą być sterowane automatycznie. Pozwala na to automatyczny system sterowania. Dzięki niemu w tzw. inteligentnych domach urządzenia i sprzęty domowe mogą się ze sobą komunikować i pracować za pomocą zdalnego sterowania. Automatyczne rozwiązania minimalizują wpływ ludzi na włączanie i wyłączanie poszczególnych urządzeń.

Specjalne udogodnienia i innowacyjne urządzenia
Automatyczne rozwiązania w domu pomagają na wygodne życie wszystkim domownikom i są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych i chorych. Aby stworzyć przyjazne i komfortowe wnętrze oparte na automatyzacji wykorzystane zostały różne rodzaje przełączników, liczników i czujników, a także termoregulatory, rozdzielnice z gniazdami z blokadą mechaniczną, urządzenia sterowane bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi, odbiorniki radiowe i kamery. Wszelkie nowatorskie systemy i urządzenia oraz zestawy sterowania można kupić na stronie producenta automatykasklep.com.pl.

Inteligentne funkcje w domu dostępne od ręki
Wykorzystanie rozmaitych, nowoczesnych rozwiązań w domu jako standardowych, stosowanych codziennie zdecydowanie ułatwia życie. Poza tym nie jest już tylko opcją dla najbogatszych, gdyż większość tych urządzeń jest dostępna i przynosi szereg korzyści, począwszy od bezpieczeństwa rodziny, a na komforcie kończąc.

Bezpieczeństwo dla całej rodziny
Powszechnie znane i stosowane od lat systemy alarmowe połączone z monitoringiem funkcjonują od lat w wielu budynkach mieszkalnych, a także biurach czy sklepach. Jednym z bardzo popularnych rozwiązań jest zdalne sterowanie roletami i temperaturą. Innym, użytecznym udogodnieniem będzie zdalne podlewanie roślin doniczkowych czy ogrodu za pomocą specjalnego systemu i czujników wilgotności. Na podobnej zasadzie działają czujniki antypożarowe wykrywające dym, gaz i czad, chroniąc nas przed zagrożeniem pożarem czy groźnym zatruciem czadem. Czujniki te pozwalają szybko wykryć miejsce zagrożenia i zapobiec katastrofie. Montuje się je w kotłowni, kuchni i łazience. Precyzyjna czujka zalania wykrywa gwałtowne skoki i spadki temperatur, a także chroni dom przed zalaniem.

Dom zdalnie sterowany
Obecnie systemy automatyki domowej można obsługiwać bezprzewodowo za pomocą urządzeń elektronicznych – laptopa, telefonu komórkowego czy notebooka. Różnorodne funkcje programowania umożliwiają swobodne sterowanie urządzeniami we wnętrzu domu i na terenie posesji. Do tego celu służy również uniwersalny, wielokanałowy pilot, który pozwala na sterowanie oświetleniem, otwieranie i zamykanie rolet okiennych oraz bram wjazdowych i garażu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.