Wiadomości z Łazisk Górnych

Drzwi wewnętrzne - jakie rozwiązania proponują producenci?

  • Dodano: 2020-06-17 10:15

Drzwi to bardzo ważny element w każdym domu. Dlatego producenci robią wszystko, by spełniać potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Drzwi wewnętrzne bez problemu dopasujemy do aranżacji wnętrz. Jakie warianty mamy do wyboru?

Drzwi wewnętrzne – jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Na rynku znajdziemy rozmaite rodzaje drzwi wewnętrznych. Możemy je podzielić według różnych kryteriów. Najprostszym sposobem jest oczywiście sposób otwierania. W ten sposób możemy wyróżnić cztery typy drzwi wewnętrznych. Najbardziej znanym modelem są drzwi rozwierane. Skrzydło jest umocowane na zawiasach i otwiera się w lewą lub prawą stronę. Tego typu drzwi mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe. Innym rodzajem drzwi wewnętrznych są drzwi przesuwne. Jak sama nazwa wskazuje, skrzydło przesuwa się na szynie dzięki specjalnym wózkom. Prowadnica jest zamontowana nad otworem drzwiowym. Tego typu produkt sprawdza się w małych pomieszczeniach. Skrzydło zachodzi bowiem na ścianę lub chowa się w niej w specjalnej ukrytej kasecie. Podobnym rozwiązaniem są drzwi składane lub harmonijkowe. W pierwszym przypadku skrzydło składa się z dwóch lub trzech elementów połączonych zawiasami. W drugim natomiast budowa jest analogiczna, ale takich elementów jest znacznie więcej. Za otwieranie drzwi odpowiada prowadnica, która jest zamontowana w górnej części ościeżnicy.

Drzwi wewnętrzne – z czego są wykonywane?

Drzwi wewnętrzne można wykonać z różnych surowców. Najczęściej jest to drewno i materiał drewnopochodny. Producenci wykorzystują zarówno drewno lite, jak i klejone warstwowo. Drzwi wewnętrzne wykonuje się z takich gatunków jak buk, dąb, czy sosna. Modele wysokiej jakości odznaczają się nie tylko wytrzymałością, ale oryginalnym designem. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat https://dabrowski-duh.pl/drzwi/wewnetrzne/. Poza tym, producenci oferują także drzwi wewnętrzne z twardych płyt MDF i HDF. Właściwa obróbka umożliwia stworzenie produktu o bardzo dobrych parametrach jakościowych. Jeśli więc zależy nam na dobrych drzwiach, sięgnijmy po produkty sprawdzonego producenta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.