Wiadomości z Łazisk Górnych

Czy wsparcie adwokata rozwodowego jest konieczne?

  • Dodano: 2021-05-20 13:45

Decyzja o zakończeniu małżeństwa oraz rozwód to jedna z trudniejszych decyzji w życiu. Zawsze wiąże się to ze stresem i trudnymi do opanowania emocjami. Jeżeli jesteś na tym etapie - warto wiedzieć, jak można przejść przez rozwód bez korzystania z wsparcia prawnika. Adwokat rozwodowy z pewnością może ułatwić przejście przez ten etap, jednak jego pomoc nie jest niezbędna. Czy naprawdę możesz przejść przez to samodzielnie? 

1. Adwokat rozwód Wrocław - czy musisz korzystać z jego pomocy?

2. Adwokat rozwód - jak samodzielnie się tym zająć?

3. Sprawa rozwodowa - od czego musisz zacząć?

1. Adwokat rozwód Wrocław - czy musisz korzystać z jego pomocy?

Kiedy już podejmiesz decyzję o rozwodzie - niewykluczone, że będziesz się zastanawiać nad skalą kosztów związaną z tym przedsięwzięciem. Konieczność regulowania alimentów, koszty sądowe, perspektywa przeprowadzi - to wszystko może nadszarpnąć zgromadzone oszczędności. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz przejść przez sprawę rozwodową bez konieczności pomocy specjalisty - odpowiedź brzmi: owszem! Niezbędną wiedzę możesz pozyskać wpisując np. w internecie hasło "adwokat Wrocław rozwód" - wielu prawników prowadzi wartościowe, merytoryczne  blogi, na których uda Ci się znaleźć szereg porad, które okażą się przydatne na poszczególnych etapach sprawy rozwodowej, np.: https://adwokat-wroclaw.biz.pl/rozwod/.

2. Adwokat rozwód - jak samodzielnie się tym zająć?

W sytuacji, gdy podejmiesz decyzję o samodzielnym występowaniu jako strona powinieneś zastosować się do sformalizowanych wymogów, które zostały zawarte w przepisach. To znaczy, że wnioski i wszelkie pisma procesowe, które składasz podczas rozprawy, jak i wypowiedzi kierowane do sądu czy też pytania kierowane do świadków muszą spełniać dokładnie takie wymogi, jakich oczekuje się od adwokata. Mało tego - na sali rozpraw możesz zadawać pytania wyłącznie we wskazanym czasie i okolicznościach zapisanych w ramach przepisów procedury cywilnej.

3. Sprawa rozwodowa - od czego musisz zacząć?

Punktem wyjściowym Twoich działań powinno być opracowanie odpowiedniego pozwu o rozwód lub odpowiedzi na niego. Niezbędne jest także dodanie odpowiednich załączników. Kolejny krok to także osobiste uczestnictwo w rozprawie rozwodowej, podczas którego konieczne będzie ustne przedstawienie Twojego stanowiska. Niemniej istotne jest także przygotowanie dokumentacji, takiej jak np.:

- akt z Urzędu Stanu Cywilnego,

- deklaracje podatkowe,

- wyciągi z rachunku bankowego.

Powyższe dowodzi, że samodzielne przejście przez sprawę rozwodową jest jak najbardziej możliwe i może pomóc Ci ograniczyć koszty związane z rozpadem małżeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.