Wiadomości z Łazisk Górnych

Czy Twój materac piankowy spełnia wszystkie wymogi dobrego materaca?

  • Dodano: 2020-03-18 14:30

Zatroszcz się o swoje zdrowie i właściwy wypoczynek nocny, by każdy dzień rozpoczynać z energią.

Cechy dobrego materaca piankowego

Czy budzisz się w nocy, wiercisz, nie możesz znaleźć wygodnej pozycji? A może przeszkadza Ci, gdy Twój partner przewraca się z boku na bok? Jeśli rano wstajesz obolały zamiast wypoczęty, a do tego mokry od potu, to znak, że pora pomyśleć o zmianie materaca. Solidny materac piankowy zadba o to, byś spał spokojnie i budził się wypoczęty, pełen energii na zmierzenie się z kolejnym dniem.

Ważną kwestią jest odpowiedni stopień twardości materaca. Zbyt twardy może powodować drętwienie kończyn, ucisk na pewne części ciała, utrudniający właściwy przepływ krwi. Za miękki nie zapewni podparcia Twojemu kręgosłupowi i mięśniom. Po nocy na takim materacu będą spięte i zmęczone. Idealny materac pozwoli Ci się w niego lekko zapaść, zapewniając jednocześnie właściwe wsparcie każdej części ciała, by swobodnie mogła odpocząć.

Częstym problemem w przypadku materacy, jest niewłaściwa cyrkulacja powietrza, absorbowanie potu i stwarzanie doskonałego środowiska do rozwoju szkodliwych grzybów i pleśni. Zwróć uwagę, by Twój materac zapewniał dobrą wentylację, a także by  łatwo można było go czyścić.

Wysokiej jakości materac piankowy dla wymagających

Przykładem produktu niezwykle wytrzymałego, odpornego na eksploatację, dającego uczucie komfortu i zalecanego z medycznego punktu widzenia materaca jest model Curem .reg marki Curem by Hilding Anders.

To doskonałe połączenie kilku warstw pianki: Visco, Fusion i Serena, z których każda charakteryzuje się odmiennymi właściwościami. Odpowiednie ich zestawienie sprawia, że współdziałają na siebie, tworząc produkt, który pozwoli Ci zaznać odrobiny luksusu. Materac pozwoli Ci się w nim delikatnie zanurzyć, otulając subtelnie Twoje ciało. Da przy tym właściwe podparcie dla kręgosłupa, miednicy, barków oraz głowy. To dzięki 7 strefom twardości. Każda z nich zapewni poszczególnym częściom Twojego ciała właściwe wsparcie i maksymalny relaks.

Jest to materac piankowy, który świetnie sprawdza się w małżeńskim łożu. Dzięki wysokiej absorbcji drgań, nie ma ryzyka, że dwie śpiące razem osoby będą się nawzajem budzić. Jeśli zdarza się, że do łóżka dołącza czasem maluch, również będzie mógł spać spokojnie, nawet jeśli jedno z rodziców wstanie do toalety, czy pracy.

Wysoka jakość materaca Curem została potwierdzona szwajcarskim Certyfikatem AEH. Jest to produkt ergonomiczny, higieniczny i niezwykle trwały, dlatego objęty został gwarancją aż na 20 lat.

Czy materac piankowy nadaje się dla alergików?

Materac Curem polecany jest również dla osób zmagających się z alergią, którzy szczególnie mocno muszą dbać o czystość powietrza w swojej sypialni. Użyte do wykonania tego modelu tworzywo oraz optymalna wentylacja, nie sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Dodatkowo wyposażony jest w pokrowiec Zeo Case, stworzony z użyciem zeolitów - ekologicznych minerałów posiadających właściwości antybakteryjne. Pokrowiec montowany za pomocą taśmy na całej jego powierzchni, nie przesuwa się i jest bardzo praktyczny w użyciu. Z łatwością można go prać w pralce w temperaturze 40 st.

Zadbaj o swój zdrowy sen i wypoczywaj tak, jak na to zasługujesz.

Artykuł powstał przy współpracy z zdrowykregoslup.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.