Wiadomości z Łazisk Górnych

Błonnik w tabletkach odchudzających

  • Dodano: 2018-01-03 12:15

W składzie wielu suplementów diety, których producenci zapewniają, że pozwalają szybko i skutecznie schudnąć, znajdują się składniki naturalnego pochodzenia. Dobrze by było, aby wśród nich był także błonnik. Dlaczego jest to takie istotne?

Czym jest błonnik?
Błonnik pokarmowy to włókno roślinne, które nie jest trawione ani wchłaniane w przewodzie pokarmowym człowieka. Pełni w nich zupełnie inną rolę - reguluje i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, zwłaszcza jelit.
 

Błonnik a odchudzanie
Zażywanie tabletek na odchudzanie z błonnikiem i uzupełnianie diety o produkty z zawartością tego włókna powoduje, że łatwiej możemy się odchudzać. Błonnik reguluje wchłanianie z przewodu pokarmowego cukrów i tłuszczów. Zapewnia zahamowanie nadmiernego apetytu, a jedząc regularnie błonnik przyswajamy mniej tłuszczu z pokarmów.

Pozytywnym efektem ubocznym suplementacji błonnika jest zapobieganie wielu chorobom, zwłaszcza tym, obejmującym układ pokarmowy. Jednocześnie więc można korzystnie wpływać na swoje zdrowie.

Gdzie szukać błonnika?
Wiedząc, jak wiele pozytywnych właściwości dla osób odchudzających się ma błonnik, warto teraz dowiedzieć się, gdzie można go znaleźć. Naturalnym źródłem błonnika są warzywa, owoce oraz zboża. Złe nawyki żywieniowe sprawiają, że w organizmie człowieka występuje niedobór błonnika, co powoduje otyłość, problemy z jelitami, zaparcia czy kamienie żółciowe. Dlatego powinniśmy uczynić wszystko, aby w organizmie było jak najwięcej tego składnika - od 25 do 30g błonnika dziennie. Można go suplementować, wybierając tabletki odchudzające z zawartością błonnika.

Ich zadaniem jest hamowanie apetytu człowieka i zwiększanie uczucia sytości. Błonnik po wprowadzeniu do układu pokarmowego zaczyna w nim pęcznieć i wypełnia go w  taki sposób, że nie czujemy głodu. Ponadto ułatwia trawienie i usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Dlatego też przyczynia się do bardziej efektywnego odchudzania, zwłaszcza w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą. Opracowane przy współpracy z pillole dimagranti

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.