Wiadomości z Łazisk Górnych

6 zalet korzystania z zegarka z lokalizatorem

  • Dodano: 2021-05-31 10:45

Zegarek z lokalizatorem nazywany smartwatchem jest przydatny przy sprawowaniu kontroli rodzicielskiej nad dzieckiem, ale i dla seniorów, którzy również mogą potrzebować wsparcia i pomocy ze strony opiekunów. Smartwatch wyposażony w lokalizator GPS ma wiele zalet. Sprawdźmy 6, które są najbardziej istotne.

1. Dokładna lokalizacja w każdej chwili

Największą zaletą i główną funkcjonalnością, jaka przypisywana jest zegarkom z lokalizatorem jest to, że pozwalają one na poznanie aktualnego miejsca, w którym przebywa senior czy dziecko. Lokalizator w zegarku jest obsługiwany głównie przez specjalne aplikacje w telefonie opiekunów czy rodziców, jak w przypadku smartwatcha Calmean. Kiedy więc zajdzie taka potrzeba, można po prostu zażądać oznaczenia użytkownika lokalizatora.

Jeśli ten znajduje się na wolnej przestrzeni, lokalizator GPS Calmean jest w stanie podać jego położenie z dokładnością nawet do 1 metra. Natomiast w przypadku przebywania w zamkniętych pomieszczeniach, najlepiej by było, gdyby smartwatch korzystał z innych systemów lokalizacyjnych, np. sygnału operatorów telefonii komórkowej lub sygnału sieci internetowej Wi-Fi. 

2. Możliwość ustanowienia stref bezpiecznych

W parze z lokalizacją GPS zegarek stwarza możliwość ustanowienia tak zwanych stref bezpiecznych. Można ustalić, w jakich godzinach np. dziecko powinno być na terenie szkoły, a jeśli wybierze się na wagary, bez wiedzy rodziców, ci szybko się o tym dowiedzą, ponieważ lokalizator poinformuje ich o przekroczeniu strefy bezpiecznej w aplikacji lub za pośrednictwem krótkiej wiadomości tekstowej. 

3. Śledzenie drogi przebytej przez użytkownika

Na podstawie oznaczania lokalizacji GPS można prześledzić w aplikacji obsługującej zegarek z lokalizatorem, jaką drogę przebył w danym dniu senior lub dziecko. Pozwoli to sprawdzić, gdzie użytkownik był oraz czy rzeczywiście znajdował się tam, gdzie powinien.

4. Przycisk SOS

Zegarek z lokalizatorem GPS może być wyposażony w prosty przycisk SOS, który pozwala na natychmiastowe wezwanie pomocy osoby dorosłej czy opiekuna seniora, jeśli zajdzie taka konieczność. Dziecko lub osoba starsza może znaleźć się w kłopotliwej, a nawet niebezpiecznej sytuacji, kiedy nie będzie mogła poradzić sobie sama. Wtedy jedno naciśnięcie przycisku SOS spowoduje, że do opiekuna zostanie wysłana w aplikacji wiadomość o tym, że dana osoba potrzebuje pomocy wraz z oznaczeniem współrzędnych lokalizacyjnych. Ułatwia to dotarcie do użytkownika w możliwie jak najkrótszym czasie. 

5. Opcje telefoniczne

Coraz częściej smartwatch z lokalizatorem wyposażony jest dodatkowo w kartę SIM, dlatego z powodzeniem zastępuje funkcje telefoniczne w smartfonie. Pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych od zdefiniowanych wcześniej numerów. 

6. Nasłuch w otoczeniu użytkownika

Dzięki wyposażeniu smartwatcha z lokalizatorem w kartę SIM opiekun czy rodzic dziecka, w rękach którego znajduje się lokalizator, może wywołać dyskretny nasłuch w jego otoczeniu. To przydatna funkcja i zaleta lokalizatora zwłaszcza wtedy, gdy użytkownik nie odbiera telefonu, a chcemy wiedzieć, co też się z nim dzieje. To bardzo przydatne, jeśli dziecko zostaje samo w domy (więcej: https://www.calmean.com/blog/kiedy-dziecko-moze-zostac-samo-w-domu/). 

Podane zalety lokalizatorów w zegarku, pokazujących położenie użytkownika z dużą dokładnością, nie są wszystkimi, które można wymienić w tym przypadku. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.