Wiadomości z Łazisk Górnych

Zleciła zrobienie "porządku" z 75-letnim sąsiadem córki

  • Dodano: 2021-09-15 09:15

Policjanci z łaziskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który na prośbę swojej znajomej wdarł się do mieszkania 75-latka, gdzie groził mu pozbawieniem życia i dotkliwie pobił. W ten sposób łaziszczanka chciała wymierzyć sprawiedliwość sąsiadowi córki, który od dłuższego czasu miał jej dokuczać i złośliwie niepokoić. Prokurator objął 38-latka policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Uderzał, dusił i groził śmiercią 75-latkowi

Wieczorem 8 września dzielnicowy Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na ulicy Prusa. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż 38-letni mężczyzna wdarł się do mieszkania 75-latka i uderzając go pięściami oraz dusząc, groził pozbawieniem życia. W ten właśnie sposób napastnik miał zrobić "porządek" z 75-latkiem, który od długiego czasu miał zaczepiać i niepokoić swoją sąsiadkę. W obronie kobiety postanowiła stanąć jej 71-letnia matka, która oferując pieniądze 38-letniemu znajomemu, zleciła mu wymierzenie sprawiedliwości. Poszkodowany 75-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policyjny dozór i zakaz zbliżania się

Agresor trafił do policyjnej izby zatrzymań, a 10 września usłyszał aż 3 zarzuty: zakłócenia miru domowego, kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 38-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Przed sądem stanie także 71-letnia łaziszczanka, która z kolei usłyszała zarzut podżegania do przestępstwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również