Wiadomości z Łazisk Górnych

Zajęcia z uczniami z Łazisk Górnych. Zachęcano ich do służby w Policji

  • Dodano: 2023-04-24 06:30, aktualizacja: 2023-04-23 21:06

W progach Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zawitali uczniowie łaziskiego Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych. Młodzi ludzie, którzy stoją u progu swojej zawodowej drogi, mieli okazję wysłuchać wielu cennych informacji na temat procesu rekrutacji do Policji oraz tego jak wygląda dzień w poszczególnych pionach formacji. Była możliwość obejrzeć z bliska różnego rodzaju sprzęt, w tym nowy motocykl BMW R1250RT.

O życiu w Policji

W piątek od rana policjanci mikołowskiej komendy prowadzili zajęcia z uczniami Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Gości przywitał szef miejscowych stróżów prawa podinsp. Dariusz Klimczak. Komendant, który służy już od ponad 30 lat, w kilku słowach opowiedział zebranym jak zmieniła się formacja na przestrzeni tylu dekad oraz jak on sam postrzega zawód, który wybrał. W przedsięwzięciu wzięli udział profilaktycy z Wydziału Prewencji, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjant z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wizyta związana jest z tematem trwającej obecnie rekrutacji do służby w Policji pod hasłem "Policję tworzą ludzie, twórzmy ją razem". Najbardziej aktualne informacje dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja oraz facebook'u Zostań Śląskim Policjantem.

Podinsp. Andrzej Sira ze Śląskiej Policji opowiadał uczniom o możliwościach jakie daje praca w formacji mundurowej. Zwracał uwagę na wiele możliwości rozwoju oraz szeroki wachlarz realizacji swoich zainteresowań. Omówione zostały także kwestie finansowe. Z koli miejscowi policjanci omówili jak wygląda ich typowy dzień, jakim sprzętem się posługują. Mł.asp. Ceran zaprezentował przedmioty pomocne w służbie policyjncych pirotechników, do których on sam należy. Na koniec uczniowie zobaczyli najnowsze policyjne BMW R1250RT, które zawsze, przynajmniej w tym męskim gronie, budzi ogromne zainteresowanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również