Wiadomości z Łazisk Górnych

Wystawiała fałszywe zaświadczenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

  • Dodano: 2022-09-01 07:00, aktualizacja: 2022-08-31 22:14

Policjanci mikołowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop kobiety, która prowadząc działalność gospodarczą w zakresie obsługi w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, wystawiała fałszywe zaświadczenia o przeprowadzonych szkoleniach.

Fałszywe zaświadczenia mieszkanki Łazisk Górnych

W lutym 2022 roku policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wpadli na trop kobiety, która, jak się okazało, wystawiła łącznie 9 zaświadczeń o zorganizowanych szkoleniach w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach oświatowych na terenie Orzesza. Szkolenia dla dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków miały odbywać się w formie samokształcenia, jednak mimo wystawionych przez 43-latkę dokumentów, ani jedno z nich się nie zostało zrealizowane. W toku postępowania przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zabezpieczono liczne dokumenty, między innymi wystawiane przez kobietę faktury oraz wątpliwe zaświadczenia.

Z początkiem sierpnia przeciwko mieszkance Łazisk Górnych sporządzony został akt oskarżenia. Nieco wcześniej w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie podejrzana usłyszała 9 zarzutów poświadczenia nieprawdy, do treści których się przyznała. Za to przestępstwo grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również