Wiadomości z Łazisk Górnych

Wypadek na DK81. 71-letnia mieszkanka Łazisk Górnych trafiła do szpitala

  • Dodano: 2021-08-12 09:45

Kierujący fordem zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, bo na drodze znajdował się człowiek. W pewnym momencie w jego samochód uderzył inny pojazd. Chwila nieuwagi kierowcy fiata stała się przyczyną wypadku, w którym najbardziej ucierpiała jego 71-letnia pasażerka. Policja apeluje o uwagę oraz koncentrację podczas codziennych podróży!

Do wypadku doszło 9 sierpnia przed godziną 11.00 na mikołowskim odcinku DK 81 w kierunku Katowic. Kierujący fordem mondeo zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Po chwili w jego samochód uderzył jadący tuż za nim fiat.

71-letnia kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala

W zdarzeniu poszkodowana została, między innymi, 71-letnia mieszkanka Łazisk Górnych - pasażerka fiata, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Katowicach. Skierowani na miejsce policjanci drogówki ustalili, że przyczyną wypadku było niezachowanie prawidłowej odległości między pojazdami. Sprawca zdarzenia 74-letni mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

Na krajowej wiślance powstały kilkugodzinne utrudnienia w ruchu.

Policja apeluje o koncentrację podczas codziennej jazdy i wzmożoną czujność. Odpowiednia prędkość oraz zachowanie odległości między samochodami gwarantuje adekwatną do sytuacji na drodze reakcję kierowcy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.