Wiadomości z Łazisk Górnych

Włamali się do kiosku i ukradli papierosy warte tysiąc złotych. Teraz staną przed sądem

  • Dodano: 2021-10-15 11:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych namierzyli włamywaczy, którzy w minionym tygodniu okradli miejscowy kiosk. Ich łupem padły papierosy oraz gotówka, którą przeznaczyli na alkohol. Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacze ukradli papierosy o wartości 2 tys. zł i 600 zł w gotówce

4 października przed godziną 02.00 dyżurny łaziskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu przy ulicy Plac Ratuszowy. Kobieta idąca do pracy zauważyła rozbitą szybę w kiosku i porozrzucane w nim rzeczy. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszenie i natychmiast rozpoczęli wnikliwe zabezpieczanie pozostawionych przez sprawców śladów. Ustalono, że skradzione zostały papierosy o wartości 2 tysięcy złotych oraz blisko 600 złotych gotówki.

Poszukiwania sprawców kradzieży z włamaniem

Sprawcy szybko zostali zidentyfikowani i rozpoczęto ich intensywne poszukiwania. Pierwszy z nich, 29-letni mieszkaniec Łazisk Górnych w ręce policjantów trafił 12 października, a wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał, że przestępstwa dopuścił się razem z kolegą. Pozyskane z kradzieży papierosy mieli sprzedać i przeznaczyć na alkohol. Łaziszczanom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.