Wiadomości z Łazisk Górnych

Włamali się do kiosku i ukradli papierosy warte tysiąc złotych. Teraz staną przed sądem

  • Dodano: 2021-10-15 11:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych namierzyli włamywaczy, którzy w minionym tygodniu okradli miejscowy kiosk. Ich łupem padły papierosy oraz gotówka, którą przeznaczyli na alkohol. Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacze ukradli papierosy o wartości 2 tys. zł i 600 zł w gotówce

4 października przed godziną 02.00 dyżurny łaziskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu przy ulicy Plac Ratuszowy. Kobieta idąca do pracy zauważyła rozbitą szybę w kiosku i porozrzucane w nim rzeczy. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszenie i natychmiast rozpoczęli wnikliwe zabezpieczanie pozostawionych przez sprawców śladów. Ustalono, że skradzione zostały papierosy o wartości 2 tysięcy złotych oraz blisko 600 złotych gotówki.

Poszukiwania sprawców kradzieży z włamaniem

Sprawcy szybko zostali zidentyfikowani i rozpoczęto ich intensywne poszukiwania. Pierwszy z nich, 29-letni mieszkaniec Łazisk Górnych w ręce policjantów trafił 12 października, a wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał, że przestępstwa dopuścił się razem z kolegą. Pozyskane z kradzieży papierosy mieli sprzedać i przeznaczyć na alkohol. Łaziszczanom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również