Wiadomości z Łazisk Górnych

W Łaziskach Górnych wkopano kapsułę czasu. 35-lecie Towarzystwa Przyjaciół Łazisk Górnych

  • Dodano: 2023-11-16 09:45

W centrum Łazisk Górnych wkopana została kapsuła czasu. Wydarzenie wiązało się z 35-leciem istnienia Towarzystwa Przyjaciół Łazisk Górnych. W specjalnym pojemniku, wśród wielu ważnych dla mieszkańców pamiątek, znalazła się naszywka na policyjny mundur miejscowego komisariatu.

Kapsuła czasu w centrum Łazisk Górnych

Kapsuła została umieszczona przy głazie za budynkiem Urzędu Miasta Łaziska Górne i ma być ponownie otwarta za 50 lat. Wydarzenie związane było z obchodami 35-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Łazisk. W pojemniku znalazły się pamiątki przekazane np. przez szkoły, ochotnicze straże pożarne, lokalną gazetę, a także straż miejską. Wśród zebranych rzeczy znalazł się element munduru - naszywka Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych.

W uroczystości, wśród wielu uczestników, tuż obok Starosty Mikołowskiego Mirosałwa Dużego oraz burmistrza miasta Aleksandra Wyry, wziął udział komendant jednostki podinsp. Sebastian Krzysztofik oraz jego zastępca podkom. Mateusz Serafin.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Precel

    Taka teraz nowa moda. Szkoda, że nie ma mody na czystość i porządek w mieście. Bardziej bym wolał. Ale przecież nie wypada z miotłą, za to z kapsułą zdecydowanie wygląda się lepiej. Po europejsku. Na POkaz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również