Wiadomości z Łazisk Górnych

Sześciu nowych policjantów w garnizonie mikołowskim

  • Dodano: 2022-01-12 09:15, aktualizacja: 2022-01-12 10:26

Rozpoczęcie roku w policyjnej formacji zwykle kojarzy się z różnego rodzaju zmianami, również tymi kadrowymi. I tak z dniem 11 stycznia garnizon mikołowski zwiększył się o sześciu nowych policjantów. Młodzi posterunkowi zasilą szeregi jednostek w Mikołowie, Łaziskach Górnych i Orzeszu. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, ich ślubowanie ma nieco skromniejszy charakter.

Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

Uroczyste ślubowanie odbyło się w poniedziałek 11 stycznia rano w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Zbiórka rozpoczęła się od zdania meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Mikołowie nadkom. Dariuszowi Klimczakowi przez dowódcę uroczystości mł.asp. Piotra Dębickiego. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych na służbie funkcjonariuszy, po czym odbyło się ślubowanie nowo przyjętych mundurowych, którzy z ogromną dumą i radością wypowiedzieli słowa policyjnej roty.

Praca w policji to działanie na rzecz bezpieczeństwa innych

Po części formalnej szef mikołowskich stróżów prawa wygłosił krótkie przemówienie, podczas którego wskazał, iż służba w Policji to praca dająca wiele satysfakcji, stabilne zatrudnienie, a także oferująca możliwość rozwijania się. Jednak przede wszystkim służba w Policji to jednak działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowią źródło ogromnej satysfakcji.

Posterunkowi: Aleksandra Bąk, Rafał Białas, Robert Kubis, Adam Wieczorek, Tomasz Cempura oraz Kamil Hulbój już jutro rozpoczynają kurs podstawowy w Szkole Policji w Katowicach. Po jego zakończeniu rozpoczną służbę w mikołowskiej komendzie oraz komórkach patrolowych komisariatów Policji w Orzeszu i Łaziskach Górnych.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji oraz samej służby w Policji można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również