Wiadomości z Łazisk Górnych

Strażacy z Łazisk Górnych zdobywając Śnieżkę promowali oddawanie szpiku!

  • Dodano: 2024-07-11 06:00, aktualizacja: 2024-07-10 11:17

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Łaziskach Górnych w dniach 6-7 lipca, 998 strażaków z całej Polski w pełnym umundurowaniu o łącznej wadze 20 kg wspólnie wyruszyło o świcie na Śnieżkę dla Fundacji DKMS, by oddać pokłon Królowej Karkonoszy w imię dawstwa szpiku.

Strażacy z Łazisk Górnych promowali oddawanie szpiku

Wejście na wysokość 1603 m n.p.m w ubraniu specjalnym to nawet dla strażaków nie lada wyzwanie. Szczytna idea akcji rekompensowała jednak nawet najtrudniejsze odcinki trasy na szlaku.

Celem akcji jest promowanie idei oddawania szpiku oraz zachęcanie do zasilania szeregów dawców a przede wszystkim wsparcie osób borykających się z nowotworami krwi. W ten sposób strażacy okazują solidarność z osobami chorującymi na nowotwór krwi i rozpropagowują ideę oddawania szpiku kostnego.

Strażacy z łaziskiej jednostki również po raz kolejny udowodnili, że ich praca to nie tylko gaszenie pożarów, ale także niesienie pomocy w szerszym zakresie, wspierając szlachetne cele i zachęcając innych do działania.

- Dziękujemy za Wasze działania na rzecz promocji  Miasto Łaziska Górne podczas wydarzenia - przekazał Urząd Miasta Łazisk Górnych w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również