Wiadomości z Łazisk Górnych

Punkty szczepień w powiecie odebrane przez NFZ

  • Dodano: 2021-04-26 09:15

Kolejny krok w stronę uruchomienia punktów powszechnych szczepień w Powiecie Mikołowskim. 23 kwietnia przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia skontrolowali stan przygotowań do otwarcia dwóch miejsc, w których prowadzone będę masowe szczepienia przeciw covid-19 i dokonali ich odbioru.

– Jesteśmy po odbiorze i obecnie czekamy na rejestrację w systemie NFZ. Po uwzględnieniu ich w wykazie będziemy mogli zamawiać szczepionki i rozpocząć szczepienia – informuje Łukasz Ryguła sekretarz powiatu.

Jak zaznacza punkty czynne będą siedem dni w tygodniu od 9 do 16.

– W najbliższych dniach przygotujemy filmy instruktażowe, które wyjaśnią w jaki sposób można się zarejestrować, a także jak poruszać się w punkcie szczepień. Uruchomiona zostanie także infolinia – zapowiada.

Lokalizacje punktów szczepień

Przypomnijmy, że na terenie Powiatu Mikołowskiego wyznaczono dwie lokalizacje punktów szczepień powszechnych. Jeden w Łaziskach Górnych gdzie działać będą w sąsiedztwie dwa takie punkty: drive-thru na parkingu przy Hali MOSiR przy ulicy Ogrodowej 50 oraz wewnątrz hali. Drugim miejsce będzie sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie przy ul. Konstytucji 3 Maja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również