Wiadomości z Łazisk Górnych

Policyjny numer ratunkowy SMS

  • Dodano: 2020-05-08 09:00

Informujemy Państwa, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalny numer ratunkowy: 695 997 997. Za jego pomocą osoby niepełnosprawne, głównie niedosłyszące i głuchonieme, poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać Policję.

Wiadomości SMS odbierane są przez oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który w odpowiedzi na otrzymaną informację podejmuje odpowiednie działania i przekazuje treść SMS-a do właściwej komendy miejskiej/powiatowej, lub zawiadamia odpowiednie służby.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach całodobowo dostępny jest specjalny numer ratunkowy:

695 997 997

za pomocą którego osoby niepełnosprawne, głównie niedosłyszące i głuchonieme, poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać Policję. Wiadomość trafia do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który podejmuje odpowiednie działania i przekazuje treść SMS-a do odpowiedniej komendy miejskiej lub powiatowej albo zawiadamia odpowiednie służby.

Inicjatywa ta ma poprawić komunikację osób niepełnosprawnych z policjantami, którzy odpowiedzą na każde wezwanie z prośbą o pomoc. Koszt wysłania wiadomości SMS według aktualnego cennika taryfy danego operatora.

Jednocześnie informujemy, że każda osoba, która w sposób złośliwy wywoła fałszywy alarm, poniesie odpowiedzialność karną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również