Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci oraz GOPR będą uczyć właściwego zachowania na stoku

  • Dodano: 2019-01-15 11:45

Policjanci z Cieszyna i Katowic oraz ratownicy GOPR będą uczyli, jak prawidłowo i bezpiecznie zachować się podczas wypoczynku w górach.

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” będą oni prowadzili na terenie ośrodków narciarskich w powiecie cieszyńskim konkursy i zabawy związane z właściwym zachowaniem na stoku. Do wygrania będą specjalnie przygotowane na tę okazję nagrody rzeczowe, m.in. kaski narciarskie.

W związku ze zbliżającymi się feriami, wypoczywających w Beskidach będzie czekało wiele atrakcji. Mundurowi z Cieszyna, wspierani przez policyjne patrole narciarskie z katowickiego oddziału prewencji oraz ratowników GOPR-u, będą wspólnie na terenach stoków narciarskich rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o „Dekalogu Narciarza”, czyli zasadach bezpieczeństwa na stokach. Organizowane będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami takimi, jak np. kaski narciarskie.

Wystarczy dobrze znać ogólne zasady bezpieczeństwa na stoku, dekalog FIS i przyjść na spotkanie. Konkursy będą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie, szczególnie z tymi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z narciarstwem zjazdowym. Profilaktyk cieszyńskiej komendy asp. szt. Tomasz Pszczółka będzie zadawał pytania konkursowe najmłodszym oraz ich rodzicom, dotyczące m.in. sposobów zachowania się, powiadamiania o wypadku na stoku oraz numerów alarmowych GOPR i Policji. Przez cały czas policjantom będzie towarzyszył Sznupek. Policyjna maskotka to zawsze wielka atrakcja, szczególnie dla najmłodszych. Sznupek, poza tym, że będzie uczył dobrych zachowań na stoku, wspomoże mundurowych w rozdawaniu nagród oraz upominków dla dzieci.

Terminy spotkań w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dobrze i bezpiecznie bawić. Spotkania są planowane  w dniach:

  • 16 i 21 stycznia w ośrodku narciarskim "Zagroń" w Istebnej
  • 18 stycznia na górze Czantoria

Kolejne spotkania, już w lutym, są zaplanowane w dniach:

  • 12 i 17 lutego na Czantorii,
  • 14 lutego w ośrodku narciarskim "Zagroń" w Istebnej
  • 18 lutego Wisła Malinka, na terenie ośrodka Cieńków.

Wszystkie konkursy i zabawy planowane są w godzinach od 10.00- 12.00.

Konkurs plastyczny "Stok nie jest dla bałwanów"

Warto dodać, że w trakcie spotkań mowa będzie również o dodatkowym konkursie plastycznym pn.  "Stok nie jest dla bałwanów", który kierowany jest do dzieci i młodzieży, a dotyczy zilustrowania Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3 i przesłanie jej na adres Komendy Głównej Policji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i podpisaną przez opiekuna prawnego.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 8 marca 2019 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

Ponadto, dla wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie oraz na potrzeby akcji została utworzona strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą między innymi informacje dotyczące harmonogramu działań realizowanych w ramach akcji oraz materiały informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla rodziców i dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również