Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci apelują do kierowców: noga z gazu!

  • Dodano: 2021-01-14 14:00

Warunki drogowe w ostatniej dobie nie sprzyjają kierowcom. Ciągłe opady śniegu powodują znaczne utrudnienia na drodze, a spora część podróżujących chyba jeszcze nie przyzwyczaiła się do konieczności zmiany dotychczasowego stylu jazdy. Na jednej z dróg powiatu mikołowskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, którego przyczyną była przede wszystkim nadmierna prędkość.

Policjanci drogówki apelują o wyjątkową uwagę oraz maksymalną koncentrację!

13 stycznia, około godziny 20:15, Wyry, ulica Łaziska: kierujący samochodem marki Kia, 19-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał do rowu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych i 6 punktami karnymi. Mężczyzna był trzeźwy.

Z uwagi na opady śniegu Policja apeluje o ostrożność na drodze. W takich warunkach jakie mamy obecnie, ulice mogą być śliskie i niebezpieczne, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuży. Dlatego też tak ważne staje się dostosowanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych.Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia sprzyja stłuczkom i potrąceniom, dlatego zwiększmy odstęp od pojazdów jadących przed nami.

Systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego co się dzieje na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również