Wiadomości z Łazisk Górnych

Podsumowane piątkowych działań "Prędkość"

  • Dodano: 2021-05-19 08:45, aktualizacja: 2021-05-19 09:22

Mikołowska drogówka podsumowała rozpoczynające miniony weekend działania pod nazwą "Prędkość". Na 50 skontrolowanych pojazdów, aż 45 kierujących nimi przekroczyło dozwolone limity. Potwierdza się teza mundurowych, że dobre warunki do jazdy dają szerokie pole do popisu.

Tym razem działania prowadzone były przez cały dzień

Od 06:00 do 22:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji, która służy poprawie bezpieczeństwa użytkowników naszych dróg. Zwiększona liczba policjantów z ręcznymi miernikami prędkości czy tych w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem to swego rodzaju bat na drogowe piractwo.

Patrole pojawiły się, między innymi:

  • w Mikołowie na ulicy Gliwickiej, tuż przy Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II
  • w Łaziskach Górnych na ulicy Cieszyńskiej, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich
  • w Orzeszu na ulicy Żorskiej
  • w Mikołowie na ulicach Spyry i Łącznej
  • w Mikołowie - dzielnica Kamionka - w rejonie przejść dla pieszych

I choć działania miały charakter prewencyjno-kontrolny, ci, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań policjanci drogówki ujawnili 45 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Tego dnia nikt nie naruszył limitów na tyle, by stracić prawo jazdy. Początkowo warunki pogodowe pozytywnie wpływały na komfort jazdy, a to jak mówią mundurowi, wpływa na tzw.ciężką nogę kierowców. Z upływem godzin i coraz większymi opadami deszczu ruch nieco się spowolnił, więc koniec końców można by rzec, poziom bezpieczeństwa wzrósł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również