Wiadomości z Łazisk Górnych

Pijana 22-latka uciekała przed policją. Staranowała 3 samochody

  • Dodano: 2021-10-27 12:45

Policjanci z mikołowskiej patrolówki zatrzymali 22-letnią mieszkankę Łazisk Górnych, która mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, uszkodziła aż 3 zaparkowane w centrum miasta samochody. Wcześniej nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

22-latka chciała uciec przed policyjną kontrolą

W sobotę tuż przed 23:00 policjanci z mikołowskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o poruszającym się po mieście BMW x5, którego kierujący może być nietrzeźwy. Szybko namierzyli pojazd. Mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się kierowca zignorował policyjny radiowóz. Szaleńcza jazda po centrum Mikołowa zakończyła się, kiedy drogowy pirat utracił panowanie nad pojazdem i w rejonie stacji paliw uderzył w znak drogowy, a następnie w 3 zaparkowane tam samochody.

Kierującą okazała się młoda kobieta

Od 22-letniej mieszkanki Łazisk Górnych i jej pasażera wyczuwalny był alkohol. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas zatrzymania i doprowadzenia do jednostki Policji była ona bardzo agresywna, arogancka, wykazując się wyjątkowo lekceważącym stosunkiem do całej sytuacji. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafiła ona do izby wytrzeźwień.

Czekają ją surowe konsekwencje

Odpowie, między innymi, za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.