Wiadomości z Łazisk Górnych

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich tylko dla 10 tysięcy osób

  • Dodano: 2021-05-18 14:45

W niedzielę 30 maja odbędzie się majowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 10 tysięcy osób.

Od ponad 70 lat w każdą ostatnią niedzielę maja mężczyźni pielgrzymują do Piekar Śląskich. W zeszłym roku, w związku z pandemią COVID-19, pielgrzymka się nie odbyła, a zamiast tego została wyemitowana w mediach transmisja mszy św. odprawionej w piekarskiej bazylice.

Po jednorocznej przerwie wierni znów mogą wziąć udział w majowej pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Modlitwa na piekarskim wzgórzu rozpocznie się w niedzielę 30 maja o godzinie 8:30. Godzinę później odbędzie się procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej na kalwarię, a o godzinie 11:00 msza, którą odprawi abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. On też wygłosi homilię. Po mszy odbędzie się procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do bazyliki, gdzie odprawione zostanie nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka.

Kto może wziąć udział w pielgrzymce?

– Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie jest w dalszym ciągu niestabilna. Dlatego też liczbę pielgrzymów obecnych na piekarskim wzgórzu ograniczymy do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników naszego modlitewnego spotkania będzie obowiązywała sanitarna profilaktyka wyrażona dezynfekcją dłoni, zasłanianiem w plenerze ust i nosa maseczką oraz zachowaniem stosownego dystansu – przekazuje abp. Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki w oficjalnym komunikacie.

Każdy zainteresowany uczestniczeniem w pielgrzymce musi zgłosić się do swojego proboszcza. Tylko wtedy uczestnikowi zostanie wydana opaska i będzie mógł wejść na piekarskie wzgórze. Ilość osób mogących wziąć udział została ograniczona do 10 tysięcy.

Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez transmisję na żywo, która będzie emitowana w telewizji (TVP Polonia, TVP Katowice), oraz poprzez radio (Radio eM i Radio Katowice).

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich tylko dla 10 tysięcy osób

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również