Wiadomości z Łazisk Górnych

Nietrzeźwy wjechał wprost pod nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód!

  • Dodano: 2022-12-13 06:00, aktualizacja: 2022-12-12 18:38

W niedzielę wieczorem w Łaziskach Górnych doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. Okazało się, że jeden z kierujących miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolizja w stanie nietrzeźwości

Do kolizji doszło 11 grudnia około godziny 19.00 w Łaziskach Górnych na ulicy Łąkowej. Według ustaleń policjantów drogówki, kierujący toyota yaris na łuku drogi nagle wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierującą fiatem. Na szczęście, nikt nie doznał jakichkolwiek obrażeń. Badanie stanu trzeźwości 62-latka wykazało 1,05 mg/l w wydychanym powietrzu, a więc ponad 2 promile. Z uwagi na uszkodzenia obu pojazdów, mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne, zaś sprawcy kolizji, dodatkowo także i prawo jazdy. Mężczyźnie grozi, między innymi, kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Opady śniegu spowodowały, że na drogach naszego powiatu mamy trudne warunki ruchu. Na ulicach zalega śnieg, jezdnie są mokre i śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz kategoryczny zakaz wsiadania za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu!  Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zwolnijmy zatem nogę z gazu. Zachowajmy również cierpliwość stojąc w korku. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również