Wiadomości z Łazisk Górnych

Nie dostosowała prędkości i wpadła w poślizg

  • Dodano: 2021-02-16 09:30, aktualizacja: 2021-02-16 13:14

Mimo, iż od kilku dni zimowa aura nieco się ustalbilizowała, to na drogach, zwłaszcza wczesnym rankiem, ciągle jest bardzo ślisko. Przekonała się o tym kierująca Renault, która nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, a jej samochód wpadł w poślizg i przewrócił się na bok.

Pojazd  przewrócił się na bok

15 lutego, godzina 06:20, Łaziska Górne trasa DK 81: kierująca samochodem Renault Clio, jadąc w kierunku Katowic, nie dostosowała prędkości do aktualnych warunków drogowych. Podczas manewru hamowania nie zapanowała nad pojazdem, który przewrócił się na prawy bok. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, a mieszkankę Żor za spowodowaną kolizję ukarali mandatem w wysokości 220 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym czy oblodzonej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Nie dostosowała prędkości i wpadła w poślizg

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również