Wiadomości z Łazisk Górnych

Minister Edukacji Narodowej: zamknięcie szkół przedłużone do 24 maja

 • Dodano: 2020-04-24 13:00

Minister Edukacji Narodowej poinformował, że obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego rząd zdecydował o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - do 24 maja. Do tego czasu przedłużone są też ograniczenia prowadzenia działalności dydaktycznej w szkołach wyższych.

- Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków; ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin - do 24 maja - poinformował w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Po piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się wspólna konferencja prasowa ministrów: zdrowia Łukasza Szumowskiego, edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

- Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - podkreślił minister edukacji narodowej.  - To ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin, bo do 24 maja" - dodał.

Piontkowski zaznaczył, że uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej. Zaznaczył jednocześnie, że za kilka dni rząd poda informacje, czy "będzie możliwość w części tych placówek prowadzenia jakiejś formy działalności opiekuńczej".

Podano też terminy egzaminów:

 • matura 2020 będzie odbywała się od 8 czerwca do 29 czerwca (ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne);
   
 • egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się od 16 do 18 czerwca
   
 • egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) będzie odbywał się od 22 czerwca do 9 lipca
   
 • egzamin zawodowy (Formuła 2019) będzie odbywał się od 17 do 28 sierpnia.

Jednocześnie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformował, że proces rekrutacji na uczelnie będzie nieco zmodyfikowany - z uwagi na to, że terminy wyników matur będą przesunięte. Te terminy jednak pozwalają, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również